سرلک؛ آخرین تیر در کمانِ کشتی ایران برای تکمیل سهمیه‌ها

مسابقات کسب سهمیه جهانی که از روز پنجشنبه (بیستم اردیبهشت) شروع شده است، امروز (شنبه) با برگزاری رقابت‌های کشتی آزاد در استانبول دنبال خواهد شد.

ایران نماینده‌ای در رقابت‌های کشتی فرنگی نداشت، چراکه پیش از این مهدی محسن‌نژاد در ۶۰ کیلو، محمدرضا گرایی در ۶۷ کیلو، محمدهادی ساروی در ۹۷ کیلو و امین میرزازاده در ۱۳۰ کیلوگرم در مسابقات جهانی بلگراد و امین کاویانی‌نژاد در ۷۷ کیلو و علیرضا مُهمدی در ۸۷ کیلوگرم در مسابقات گزینشی بیشکک سهمیه المپیک گرفتند، اما در کشتی آزاد در دو مسابقه گزینشی قبلی نتوانستیم با میلاد والی‌زاده و احمد جوان در بلگراد و بیشکک سهمیه بگیریم تا علیرضا سرلک آخرین تیر کمان کشتی ایران برای تکمیل سهمیه‌هایش باشد.

پیش از این رحمان عموزاد در ۶۵ کیلو، حسن یزدانی در ۸۶ کیلو و امیرحسین زارع در ۱۲۵ کیلوگرم در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ و یونس امامی در ۷۴ کیلو و امیرعلی آذرپیرا در ۹۷ کیلو گرم در گزینشی آسیایی سهمیه گرفته بودند.

سرلک امروز در دور اول به مصاف پیرودو ایتالیایی می‌رود و در صورت پیروزی، روبرتی دینگاشویلی از گرجستان را پیش رو دارد. سرلک تا نیمه نهایی اسپنسر لی آمریکایی را پیش روی خود نمی‌بیند.

در آخرین مسابقه گزینشی علاوه بر نفرات راه‌یافته به فینال، نفر سوم حقیقی که در روز دوم مشخص خواهد شد نیز سهمیه خواهد گرفت.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا