تماشای بیولومینسانس مالدیو در ساحل درخشان وادهو

—————- رپرتاژ آگهی —————–

اگر دور از آلودگی‌های نوری آسمان شب را تماشا کنید، ستارگان خیره‌کننده‌ای را خواهید دید؛ به‌گونه‌ای که آرزو می‌کنید دستتان به یکی از آن ستارگان برسد. هرچند که تحقق آن آرزو تا حد زیادی ناممکن به نظر می‌رسد، اما امکان آن روی زمین به‌راحتی فراهم است. برخی از ساحل‌های جهان ستاره‌های آبی درخشانی را در روزهای مشخصی از سال دارند که فاصله‌ای بین دست شما و آن ستاره‌هایی به رنگ آبی نئونی نیست و می‌توانید آن را به راحتی لمس کنید.

 

بیولومینسانس چیست؟
آنهایی که می‌دانند مالدیو کجاست و آّ‌ب‌های بی‌کران آن را دیده‌اند در جریان‌اند که چه پدیده‌های طبیعی زیبایی را می‌توان در این آب‌ها مشاهده کرد. بیولومینسانس‌ها که به ستاره‌های آبی دریا شهرت دارند، در ساحل درخشان مالدیو زندگی می‌کنند. کشور مالدیو متشکل از 1192 جزیره  است که 200 جزیره مسکونی، 80 جزیره گردشگری و بقیه مرجانی هستند. جزیره وادهو یکی از جزایر گردشگری مالدیو و محل زندگی بیولومینسانس است. این موجود زنده و نورانی از خانواده پلانکتون‌ها است و اغلب در آب‌های گرم ساحلی مشاهده می‌شود.

بیولومینسانس از خانواده پلانکتون‌ها و جانداری تک‌سلولی است. این موجودات معمولاً در آب‌های گرم ساحلی نور سرد آبی رنگی ساطع می‌کنند که تماشای آن برای گردشگران جذابیت خیره‌کننده‌ای را دارد. لومینسانس در لغت نیز به معنای نور سرد بوده است و درجه حرارت آن به کمتر از بیست درصد می‌رسد. بیولومینسانس پلانکتون تنها موجود درخشنده دنیا نیست و موجودات زنده بسیاری در اثر واکنش شیمیایی از خود نور ساطع می‌کنند، اما تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. این تفاوت‌ها به درجه حرارت و مدت زمان نور بیولومینسانس پلانکتون مربوط است. از جمله این موجودات نورانی ساکن دریا اختاپوس، عروس دریایی و ماهی منور هستند که هر کدام به دلیلی این نور را از خود ساطع می‌کنند.

نور آبی آرامش‌بخشی که گردشگران آن را در ساحل وادهو تماشا می‌کنند، به حفظ بقا و زیست طولانی‌تر بیولومینسانس پلانکتون مربوط می‌شود. آنها از این نور برای استتار، دفاع، طعمه‌گذاری و جفت‌گیری استفاده می‌کنند تا بتوانند زندگی طولانی‌تری در اعماق تاریک دریا داشته باشند. به‌هرحال این فرآیند هر دلیل زیستی که داشته باشد، به‌اندازه‌ای زیبا است که تنها دلیل سفر گردشگران تماشای ساحل درخشان مالدیو است.

بیولومینسانس پلانکتون تنها در ساحل وادهو زندگی نمی‌کنند و برای تماشای آن می‌توانید به خلیج تویاما در ژاپن، جزایر ماتسو در تایوان و مرداب درخشان جامائیکا نیز سفر کنید. زمان‌بندی ظهور این موجودات نورانی در هر یک از این مناطق متفاوت است؛ پس حتماً پیش از سفر درباره آن سرچ کنید تا تماشای این پدیده زیبا را از دست ندهید. البته پیشنهاد ما به شما سفر به جزیره وادهو در مالدیو است. آژانس هواپیمایی سپهران امکان سفر با تور را برای علاقه‌مندان تماشای جزیره وادهو فراهم کرده است. آنجا می‌توانید علاوه بر تماشای بیولومینسانس پلانکتون از آب‌وهوای گرم و مرطوب آن لذت ببرید و به‌خاطر جمعیت کم این جزیره آرامش بی‌حد  و اندازه‌ای را تجربه کنید.

 

بیولومینسانس مالدیو را کجا ببینیم؟


 
برای تماشای بیولومینسانس به بهشت گمشده مالدیو، جزیره وادهو، سفر کنید. یکی از جاهای دیدنی مالدیو با آب‌وهوای بی‌نظیر که در نزدیکی خط استوا قرار دارد و با هوایی گرم و مرطوب بسیار مناسب خلوت و پیدا کردن آرامش ازدست‌رفته در زندگی مدرن است. جزیره وادهو در گروه جزایر مرجانی «را آتول» مالدیو قرار می‌گیرد، سواحل این سلسله جزایر، ماسه‌ای است و به‌عنوان وسیع‌ترین جزیره کشور مالدیو شناخته می‌شود. جزیره وادهو یکی از آن 80 جزیره گردشگری است و آب‌های درخشان با رنگ آبی نئونی برجسته‌ترین جاذبه گردشگری آن به شمار می‌آید.

ساحل وادهو که با اقیانوس هند در جنوب غرب کشور سریلانکا هم‌جوار است ، هنگام شب شباهت بی‌بدیلی به ستارگان آسمان پیدا می‌کند. همان‌طور که گفتیم وادهو محل زیست بیولومینسانس پلانکتون در آب گرم ساحلی این جزیره است. این موجودات زنده نور آبی را از خود در ساحل درخشان مالدیو ساطع می‌کنند و زیبایی‌های آن را دوچندان نشان می‌دهند. وقتی به این نقطه رویایی سفر کردید، دستان خود را به امواج آرام دریا بسپارید تا پوست شما نیز در تاریکی شب با این نور آبی هم‌رنگ شود و پابرهنه روی ماسه‌های سفید ساحل وادهو قدم بردارید تا رد پای نئونی درخشنده‌ای را روی ماسه‌های مرطوب از خود به‌جای بگذارید. شما با اقامت در این جزیره و تماشای بیولومینسانس در مالدیو آرزوی بسیاری از انسان‌ها را برای دیدن این پدیده طبیعی تجربه خواهید کرد که برای هر فردی در دسترس نخواهد بود.

 

تفریحات جزیره وادهو
با سفرکردن به جزیره وادهو تفریحات دریایی متنوعی را می‌توانید تجربه کنید. غواصی، موج‌سواری، قایق‌سواری و فلای بورد از جمله تفریحات دریایی جذاب این جزیره درخشان مالدیو هستند که در کنار تماشای طبیعت فریبنده آن و البته آبی نئونی اقیانوس هند در شب لذت سفر شما را چند برابر خواهد کرد.

 

بهترین زمان سفر به جزیره وادهو
گردشگران معمولاً باهدف تماشای بیولومینسانس در مالدیو ساحل وادهو را برای اقامت انتخاب می‌کنند؛ به همین دلیل در برنامه‌ریزی سفر خود حتماً به این نکته توجه کنند تا تماشای این جاذبه گردشگری را از دست ندهند. اواخر بهار، سرتاسر فصل تابستان و اوایل پاییز بهترین زمان سفر به مالدیو و جزیره وادهو است. همچنین، تجربه قدم‌زدن در ساحل درخشان مالدیو نسز در این زمان لذت دیگری دارد. دقت داشته باشید به‌خاطر تابش مستقیم نور خورشید در فصل تابستان حتماً لباس خنک همراه ببرید و پیش از آفتاب گرفتن در ساحل وادهو به استفاده از محصولات مراقبتی پوست توجه کنید.

 

سایر جزایر مالدیو


 
همان‌طور که گفتیم کشور مالدیو 1192 جزیره دارد که 80 جزیره آن گردشگری محسوب می‌شود. هر یک از این جزیره‌ها آب‌وهوایی گرم و مرطوب دارند و طبیعت فوق‌العاده هر یک از این جزایر با پوشش جنگل‌های استوایی و نخل‌های بلند همواره مورد توجه و استقبال گردشگران قرار می‌گیرد. جزیره‌های گردشگری مالدیو جاذبه‌های طبیعی متفاوتی نیز دارند؛ مثل بیولومینسانس پلانکتون در ساحل وادهو و درختان نخل در جزیره بیکینی.

اگر می‌خواهید تعطیلات متفاوتی را با خانواده خود سپری کنید یا ماه عسل رویایی را بگذرانید، حتماً به مالدیو سفر کنید و با اقامت در هتل‌های شیشه‌ای از چشم‌انداز زیبای اقیانوس آرام لذت ببرید. جزایر مالدیو به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. جزایر شمالی معمولا شلوغ‌تر از جنوب است؛ درنتیجه اگر به دنبال کمی آرامش و استراحت هستید، جزایر جنوبی انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. برای آنکه پیش از سفر اطلاعات کاملی درباره مقصد خود داشته باشید، فهرستی از مشهورترین جزایر و سواحل مالدیو را در ادامه آوردیم:

   – ساحل ولیگاندو

   – ساحل بیکینی

   – ساحل هولهوماله

   – ساحل ریتی

   – سواحل جزیره نیکا

   – ساحل وابینفارو

   – جزیره گافاروفالو

   – جزیره ماله

   – جزیره واوو

   – جزیره ادو

   – جزیره بیادو

   – جزیره مافوشی

   – جزیره ها الیف آتول

 

تماشای بیولومینسانس مالدیو در سفر به ساحل درخشان وادهو
کشور مالدیو به همراه جزایر گردشگری از جاذبه‌های حیرت‌انگیز و زیبایی دارد که برای تماشای هر کدام باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید. این جزیره مقصدی لاکچری برای گذران ماه‌عسل است، در آنجا می‌توانید روزها و شب‌های رویایی را با تماشای آبی نئونی بیولومینسانس پلانکتون سپری کنید. از طرفی طبیعت استوایی و نخل‌های بلند این کشور جلادهنده روح و چشم است و از سوی دیگر با شنا در آب شفاف اقیانوس هند از تماشای زندگی ماهیان و آبزیان به حیرت می‌افتید. سفر با تور مالدیو و به‌ویژه جزیره وداهو را از دست ندهید و خاطره‌ای رویایی برای خود بسازید.

آژانس گردشگری سپهران سیر باستان برگزارکننده تورهای متنوع آسیایی به کشورهای مختلف این قاره است و تلاش می‌کند تا گردشگران عزیز ایرانی را با نقطه‌نقطه این قسمت از کره زمین آشنا کند. شما می‌توانید برای مشاهده تاریخ و برنامه هر تور و یا رزرو هتل در کشورهای آسیایی به وبسایت ما به آدرس www.sepehrantour.com مراجعه کنید. منتظر دیدار شما در تفلیس زیبا هستیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا