انتخابی تیم ملی کاراته| گرمای سالن افراسیابی امان کاراته کاها را برید/ غول کشی فداکار در حضور مدعیان- اخبار رزمی – اخبار ورزشی تسنیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی تیم ملی کاراته ایران برای مشخص شدن ترکیب تیم در مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2023، از ساعت 14 امروز (سه‌شنبه – 30 خرداد) در سالن شهید افراسیابی تهران برگزار شد.

رقابت‌های امروز با حضور سیدحسن طباطبایی رئیس، محسن آشوری سرپرست نایب رئیسی و وحید مومنی دبیر فدراسیون کاراته، محسن بیرانوند سرپرست مرکز نظارت بر تیم‌های ملی، اعضای کمیته فنی (کیکاووس سعیدی، محمد بهبودی، محمد بهرامی و علی حسین پورصمدی)، اعضای تیم ملی عراق و مربیان تیم ملی (سیدشهرام هروی سرمربی، شهاب سلطانی، علی کتیرایی، سعید فرهی و مهدی احمدی مربی) و احمد صافی، دبیر سازمان تیم‌های ملی برگزار شد.

در مهم‌ترین رقابت‌های برگزار شده تا این لحظه، در رقابت‌های وزن 84- کیلوگرم که با حضور ذبیح‌الله پورشیب، مهدی خدابخشی و امیرحسین فداکار برگزار شد، فداکار مقابل دو حریف عنوان‌دار خود به برتری رسید.

کاراته‌کای جوان تیم ملی در دیدار اول پس از تساوی صفر – صفر مقابل مهدی خدابخشی، در دیدار تکراری با نتیجه یک بر صفر حریف خود را شکست داد و در ادامه مقابل پورشیب به برتری 5 بر 2 رسید. در آخرین دیدار دور اول این مرحله، مهدی خدابخشی با نتیجه 9 بر 4 مقابل پورشیب به برتری دست یافت تا سرنوشت نفر برتر این وزن تا به رقابت‌های دور دوم کشیده شود.

طبق برنامه‌ریزی کادر فنی، رقابت‌های هر پنج وزن با حضور سه کاراته‌کا و در دو دور برگزار می‌شود و در نهایت، نفرات برتر هر وزن مسافر مسابقات قهرمانی آسیا مالزی خواهند شد.

نکته قابل توجه این رقابت‌ها، گرمای بیش از حد سالن شهید افراسیابی بود که به دلیل خرابی سیستم سرمایشی بر سالن حاکم بود و باعث کلافگی ورزشکاران و تمامی حاضران در سالن شده بود. این در حالی است که هزینه اجاره یک روز برگزاری مسابقات حدود 30 میلیون تومان است که فدراسیون‌ها به شرکت توسعه و نگهداری امکان ورزشی پرداخت می‌کنند.

مجموعه ورزشی شهید شیرودی به عنوان قدیمی‌ترین مجموعه ورزشی کشور حدود دو ماه است که با سرپرست اداره می‌شود.

مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در سال 2023 از 30 تیر تا اول مرداد در مالکا‌ مالزی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا