«تئاتر بی‌حیوان» در تماشاخانه سیمرغ


نمایش «تئاتر بی‌حیوان» نوشته ژان میشل ریب، ترجمه شهلا حائری و به کارگردانی قاسم عبداللهی از هشتم تیرماه در تماشاخانه سیمرغ به صحنه می‌رود.

به گزارش ایسنا بر اساس اعلام گروه اجرایی، ژانر این نمایشنامه کمدی و ساختار آن اپیزودیک است. درونمایه مشترک در تمام اپیزودها خودخواهی است و نویسنده سعی کرده با نوعی از کمدی که به ابزورد پهلو می‌زند اپیزودهای جذاب و قابل لمسی را با تکیه بر این درونمایه خلق کند.

الهه ذوالقدر، طاها جولایی، فریده داداشی، رضا ملازاده، مهدی هاشم آبادی، آراز خلجی، مصطفی اعتدادی، مهدیه محمودیان کرامت، علیرضا تاجیک، عارف صیدلی، امیرحسین محمدیاری و هانیه رمضانی در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از:

دستایر اول و دوم کارگردان : امیر محمد رشاد و نریمان محبی، منشی صحنه: افسانه خالقی، طراح گریم: هستی باجلان، عکاس: رامین زمین پیما، طراح صحنه، لباس و نور: قاسم عبداللهی، روابط عمومی و هماهنگی: الهام طرهانی و امور رسانه و اطلاع رسانی: افشین حیدری.

نمایش «تئاتر بی حیوان» از ۸ تا پایان تیرماه ۱۴۰۲ هر شب ساعت ۱۹.۳۰ در تماشاخانه سیمرغ به نشانی میدان هفت‌تیر، خیابان مفتح جنوبی، روبه‌روی ورزشگاه شیرودی، خیابان اردلان، پلاک ۲۵ ، بنیاد بیدل دهلوی روی صحنه می‌رود.

نمایش «تاریکخانه» تمدید شد

نمایش «تاریکخانه» به نویسندگی و کارگردانی حسن حسامی که از ۱۶ خردادماه روی صحنه است، تا دوم تیرماه به اجرای خود ادامه می‌دهد.

 حامد خسروی، سحر باقرآبادی، مجتبی مجیدی، هدی فلاح، علی نیکیار، شکیلا مودت پور، محسن نوذرپور، ژاله شاکری، فلور فغانی، پژال مرادی لاکه، فاطمه بیات و هلیا اصل از جمله بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

حسن حسامی کارگردان این اثر می‌گوید: این نمایش تصاویری شکسته و درهم از وضعیت بشر با همه بیهودگی اش در دوران معاصر را نشان می‌دهد که در پایان گروه نمایشی به جست‌وجوی راه های برون رفت از این وضعیت است.

از دیگر عوامل نمایش تاریکخانه می‌توان به دستیار کارگردان: بردیا علیزاده، مریم رحیمی؛ طراح صحنه: پژمان شکیب؛ مدیر تولید و برنامه ریز: رضا هاشمی؛ مدیر رسانه و تبلیغات: محسن بیده؛ گروه موسیقی: سینا بختیار، الهام صائمی، مهدی ممتازنیا؛ گریم: فیروزه بامسی؛ طراح لباس: مینا برزن؛ عکاس: رضا جاویدی، الهه کریمی؛ منشی صحنه: پریسا صفری، پگاه لطفی نژاد؛ مدیر صحنه: حنانه کلانتری؛ دستیار صحنه و لباس: نگار معلم و مدیر اجرایی :حامد خسروی اشاره کرد.

علاقه‌مندان برای تماشای این نمایش و رزرو بلیط آن که تا دوم تیر ماه ۱۴۰۲ در عمارت ارغوان ساعت ۲۱:۱۵ روی صحنه است، می‌توانند به سایت تیوال و یا گیشه عمارت ارغوان مراجعه کنند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا