امیرعبداللهیان: از مرحله گفت‌وگوهای محض عبورکرده‌ایم/ وارد همکاری‌های چند جانبه شده‌ایم


وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: از ابتکارات سلطان عمان در قبال مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی با هدف همکاری جهت ایجاد صلح و ثبات و توسعه در منطقه تشکر می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، حسین امیر عبداللهیان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران ظهر روز چهارشنبه در نشست مطبوعاتی مشترک با همتای عمانی خود در مسقط در تشریح نتایج گفت‌وگوهایش با مقامات عمان، گفت: امروز گفت‌وگوهای مهم و سازنده‌ای با همکارم وزیر امور خارجه عمان داشتم. رایزنی‌ها قبل از هر چیزی در خصوص توافقات روسای دو کشور به ویژه در سفر اخیر سلطان عمان به تهران و توافقات صورت گرفته در جریان این سفر بود.

این دیپلمات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در یک سال و نیم گذشته مسیر پیگیری توافقات بین دو کشور به خوبی در حال پیشرفت است و گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های اقتصادی، تجاری، ترانزیت، انرژی، علم و فناوری از موضوعات مورد توجه ماست.

وی با بیان اینکه ما معتقدیم در منطقه از مرحله گفت‌وگوهای محض عبور کرده‌ایم و وارد همکاری‌های متنوع و چند جانبه شده‌ایم به پیشنهاد مطرح شده برای برگزاری نشست وزیران امور خارجه هشت کشور حوزه خلیج فارس در شهریور ماه در نیویورک اشاره کرد و گفت: من و همکارم وزیر خارجه عمان و پیش از آن نخست وزیر و وزیر خارجه قطر اتفاق نظر داریم که ادامه این ابتکار در منطقه می‌تواند منجر به همکاری هشت کشور حوزه خلیج فارس شود.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: من و وزیر خارجه عمان اتفاق نظر داریم که دور بعدی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را در آینده نزدیک برگزار کنیم.

امیر عبداللهیان همچنین گفت: ما از ابتکارات سلطان عمان در قبال مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی با هدف افزایش همکاری‌ها جهت ایجاد صلح و ثبات و توسعه در منطقه تشکر می‌کنیم.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا