اخبار سیاسی ۳۱ خرداد؛ تاکید رئیسی بر ساماندهی وضعیت مسکن/واکنش‌ها به اقدام آلبانی علیه منافقین


«گروهک تروریستی منافقین»،‌ «ساماندهی وضعیت مسکن»، «سفر منطقه ای امیرعبداللهیان» و … از موضوعات مهم خبری امروز حوزه سیاست (سی‌ و یکم خرداد ماه ۱۴۰۲) بود که می توانید در گزارش زیر مشروح آن‌ها را بخوانید.

به گزارش ایسنا، در پی اجرای عملیات «بازرسی» پلیس آلبانی، در قرارگاه سه هزار نفره «اشرف ۳» گروهک منافقین که طبق اعلام پلیس آلبانی برای «بررسی احتمال تروریسم و حملات سایبری» انجام شد، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با انتشار توئیتی نوشت: منافقین به دلیل ذات تروریستی خود، همواره خطری برای امنیت میزبان خود خواهند بود، به همین دلیل دولت عراق آنها را اخراج کرد و دولتهای دیگر نیز از پذیرش آنها خودداری نمودند. امیدواریم دولت آلبانی اشتباه خود در میزبانی از این فرقه تروریستی را جبران کند.

دیروز همچنین خبرگزاری رویترز و نشریه پولیتیکو و مقامات سیاسی فرانسه و آلبانی و سخنگوی دولت جو بایدن به فاصله چند ساعت از یکدیگر در اقدامی کاملا هماهنگ بر علیه خانواده منافقین موضع‌گیری داشتند. همان خانواده‌ای که بنیانگذارش مسعود رجوی با التماس کاظم رجوی برادر بزرگ‌ترش، جانش را از دبیرکل وقت سازمان ملل و مقامات سیاسی فرانسوی خرید.

یک روزنامه آلبانیایی هم از پیگرد قانونی ۶ نفر در پی عملیات دیروز پلیس آلبانی در قرارگاه گروهک منافقین و احتمال بازجویی از اعضای این گروهک تروریستی به دلیل فعالیت‌های غیرقانونی آن‌ها خبر داد.

دیگر اخبار مرتبط را می توانید در لینک های زیر دنبال کنید.

حمایت دولت بایدن از «حق قانونی دولت آلبانی» در تحقیق از منافقین

بازتاب «عملیات پلیس آلبانی علیه گروهک منافقین» در رسانه‌های خارجی

گروهک منافقین نزد خارجی‌ها هم هیچ جایگاهی ندارند

باید علیه منافقین از سوی قوه قضاییه حکم صادر می‌شد

****

در جلسه صبح امروز هیات دولت رئیس‌جمهور با ابراز رضایت از گزارش وزیر راه و شهرسازی درباره اقدامات موثر این وزارتخانه برای ساماندهی وضعیت مسکن در راستای پیگیری سیاست‌های دولت در زمینه واگذاری زمین و اعمال سیاست‌های مدیریت عرصه مسکن، خواستار تداوم این اقدامات شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی به اظهارات یک نماینده مجلس مبنی بر نصب ۱۰۰ دوربین جدید در نیروگاه اصفهان و مغایرت آن با قانون اقدام راهبردی مجلس پاسخ داد و گفت: چنین موضوعی صحت ندارد، در اصفهان نیروگاهی نداریم که بخواهد ۱۰۰ دوربین در آنجا نصب شود.

محمد اسلامی درباره توافق و همکاری جدید با آژانس گفت که در همان چارچوب که با آژانس توافق کردیم جلو می رویم.

حواشی ایجاد شده درباره بخشنامه اخیر وزارت کشور برای اعمال محدودیت در همکاری با نمایندگان، که با واکنش مجلسی ها مواجه شده نیز موضوعی بود که خبرنگاران از وزیر کشور پرسیدند و احمد وحیدی درباره احتمال تغییر معاون سیاسی خود، تاکید کرد که قولی درباره تغییر معاون سیاسی خود به نمایندگان مجلس نداده است.

وی افزود: درخواستی بوده که دوستان مطرح کردند و من چیزی خاصی در جلسه دیروز در مجلس  نگفتم بلکه گفتم در تعامل مثبت با مجلس دنبال حل سوءتفاهم خواهیم بود.

محمدرضا غلامرضا معاون سیاسی وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات هم در همایشی که با معاونان توسعه مدیریت و منابع استانداری های سراسر کشور داشت، تاکید کرد که وزارت کشور در انتخابات هیچ سوگیری سیاسی ندارد و از رای مردم به عنوان امانت و حق الناس صیانت خواهد کرد.

گزارش کامل ایسنا از گفت‌وگوهای خبرنگاران با اعضای هیات وزیران در حاشیه جلسه هیات دولت را نیز می توانید در این لینک دنبال کنید.

****

وزیر خارجه کشورمان در جریان سفر منطقه ای خود، ظهر امروز در نشست مطبوعاتی مشترک با همتای عمانی خود در مسقط تاکید کرد: ما معتقدیم در منطقه از مرحله گفت‌وگوهای محض عبور کرده‌ایم و وارد همکاری‌های متنوع و چند جانبه شده‌ایم.

حسین امیرعبداللهیان در جریان سفر خود به سلطنت عمان، با السید بدر بن حمد البوسعیدی وزیر خارجه خارجه و ارتشبد سلطان بن محمد النعمانی وزیر مکتب‌ سلطانی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در پایان سفر و مذاکرات انجام شده با مقامات کشور عمان و در ادامه سفر منطقه‌ای خود به کشورهای حوزه خلیج فارس، مسقط را به مقصد کویت ترک کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه هم با انتشار توئیتی اخبار منتشرشده در مورد رایزنی‌های اخیرش با انریکه مورا معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را تایید کرد و نوشت:  جلسه ای جدی و سازنده با انریکه مورا در دوحه داشتم. در مورد طیفی از موضوعات از جمله مذاکرات رفع تحریم ها به بحث و تبادل نظر پرداختیم.

علی باقری هفته گذشته نیز در امارات با همتایان خود از سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا