هاشمی: زود است در مورد نتیجه گیری تیم امید صحبت کنیم/ پاداش پای سکو فعلا مصوب نشد/ 30 رشته اعزام می کنیم- اخبار رشته های ورزشی – اخبار ورزشی تسنیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم،  مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک پس از پایان نشست هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه طول کشید و از تاخیر پیش‌آمده عذرخواهی می‌کنم. می‌دانم معطل شدید ولی باید مباحث داخلی به اتمام می‌رسید.

وی تاکید کرد: برای مجمع کمیته مقرر کرده بودیم قبل از بازی‌های آسیایی باشد. چهار دستور جلسه در همین مورد  اضافه شد. 5 خبره ورزشی، نماینده باشگاه‌ها و… باید انتخاب می‌شدند. چون حسابرسی 1401 تمام نشد برگزاری مجمع عمومی از تیر به 12 شهریور منتقل شد. همه اعضا به جز یک نفر که کسالت داشت، در جلسه هیئت اجرایی حضور داشتند.

هاشمی تصریح کرد: در بحث بودجه اعتباراتی که در سال 1402 از دولت گرفتیم چهار ردیف بود. 450 میلیارد در ردیف اصلی، 200 میلیارد برای هانگژو بود که به 300 میلیارد رسید. در عمرانی در گذشته 5 میلیارد بود که به 40 میلیارد رسید. 130 میلیارد هم برای کمپ شماره 2 خواهد بود. در مجموع 920 میلیارد تومان بودجه خواهد بود. البته هنوز دولت بودجه عمرانی را ابلاغ نکرده و حدودا کمتر از 800 میلیارد تومان بودجه به ما ابلاغ شده است.

وی در مورد کمیسیون المپین‌ها گفت: کمیسیون المپین‌ها در سطح جهان وجود دارد و در دو ماه گذشته مکاتبه داشتیم که در این سازمان جهانی که مورد تایید IOC است، عضو شویم. در مراسم روز تختی نماینده این سازمان حضور خواهد داشت و در این مراسم به آن ملحق خواهیم شد.

 

هاشمی تصریح کرد: در خصوص افراد و نفرات حاضر در مجمع سالیانه در جلسه بعدی تصمیم گیری خواهد شد. ورزشکاران از طریق کمیسیون، خبرگان پیشنهاد رئیس و باشگاه داران و مربیان هم رای گیری خواهد شد. امروز هیچ اسمی مطرح نشد و در خصوص کلیات بحث شد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک افزود: پرچم‌دار ایران در بازی‌های آسیایی جواد فروغی خواهد بود. وی طلای دوره قبل بازی‌ها را در اختیار دارد و ناهید کیانی که طلای جهان را گرفت هم به عنوانی پرچم‌دار زن خواهد بود. پاکدامن هم در مراسم حمل پرچم حضور خواهد داشت.

هاشمی در مورد لباس کاروان ایران در بازی‌های آسیایی گفت: کمیته ملی المپیک در این خصوص کارگروه و کمیته‌ای را تشکیل داده و لباس گرم کن و … به جز کت و شلوار در مناقصه عمومی مطرح شد و نهایتا یک شرکت برنده شد و کار خود را شروع کرده و تا یک ماه آینده در اختیار ورزشکاران قرار می‌گیرد. کت و شلوار هم در اختیار همه کاروان قرار نمی‌گیرد در حال بررسی دو شرکت هستیم.

وی افزود: پاداش پای سکو مصوب نشد. پاداش در ستاد عالی هم مطرح شده بود. برای پاداش مربی و سرمربی و دیگران 15 بند وجود دارد. پیشنهادات متعددی مطرح شد اما جمع بندی نهایی انجام نشد. رئیس کمیته، من و اعضای هیئت اجرایی بر افزایش انگیزه ورزشکاران، سرمربی و مربیان تاکید داریم. برای دو هفته آینده در این خصوص تصمیم‌گیری می‌شود. هنوز هم ملاک ما همان اعزام 30 رشته است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: دو پرداخت به فدراسیون‌ها داشتیم. قبل از جلسه بعدی یک پرداخت خوب خواهیم داشت. قرار شد سازمان برنامه و بودجه تا دو هفته آینده یک تخصیص خوب برای ما و وزارت داشته باشد و به محض اینکه واریز شود در اختیار فدراسیون‌ها قرار می‌دهیم.

هاشمی در مورد تیم امید گفت: کاشانی ظرفیت خوبی است و پیشنهاد رئیس کمیته بوده و اگر تعاملات و توافقی باشد ما خوشحال می‌شویم. تلاش ما خوشحالی جامعه ایران و فوتبال است. ما روزهای آخر اسامی فوتبال را دادیم حتی 10 روز از کمیته برگزاری وقت گرفتیم و تمام تلاش خود را انجام دادیم، اینکه چه نتیجه‌ای می‌گیرند هنوز زود است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا