شاگردان عطایی به اسلوونی هم باختند


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، لیگ ملت‌های والیبال سال ۲۰۲۳ در گروه مردان که از روز سه شنبه ۱۶ خردادماه در دو کشور کانادا و ژاپن آغاز شده است، امروز (یکشنبه ۲۰ خرداد) با هفت دیدار در شهرهای اوتاوا و ناگویا پیگیری می‌شود.

تیم‌های ایران و اسلوونی از ساعت ۷:۱۰ دقیقه و در سومین دیدار روز ششم در سالن گایشی ناگویای ژاپن به مصاف یکدیگر رفتند و شاگردان عطایی با شکست سه بر صفر مقابل حریف با یک برد و چهار امتیاز به کار خود در هفته نخست لیگ ملت‌ها پایان داد.

شاگردان بهروز عطایی در سه ست این دیدار با امتیازهای ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۳ نتیجه را به اسلوونی واگذار کرد تا پدیده جدید والیبال اروپا با سه برد و ۹ امتیاز به کارش در هفته نخست لیگ ملت‌ها پایان دهد.

تیم ملی والیبال ایران این مسابقه را با ترکیب سیدمحمد موسوی، محمد ولی‌زاده، مرتضی شریفی، پوریا حسین‌خانزاده، جواد کریمی، امین اسماعیل‌نژاد و محمدرضا حضرت‌پور آغاز کرد. ست نخست همراه با اشتباهات بازیکنان دو تیم به ویژه ایران پیگیری شد و اسلوونی ۲۵ بر ۱۹ به پیروزی رسید. در این ست پدیده جدید والیبال اروپا در فاکتورهای حمله ۱۳ پوئن به دست آورد و عملکرد بهتری نسبت به بازیکنان ایران (۱۲ امتیاز حمله) داشت. دو تیم با دو دفاع منجر به امتیاز عملکرد برابری داشتند اما ملی‌پوشان اسلوونی چهار امتیاز سرویس به دست آوردند.

در ست دوم محمدطاهر وادی از ابتدای ست به جای جواد کریمی به میدان آمد. در امتیاز چهار بر یک به سود اسلوونی عطایی مجبور به استفاده از وقت استراحت شد تا توصیه‌های لازم را به شاگردانش داشته باشد، اما اسلوونی دو امتیاز دیگر گرفت تا اختلاف دو تیم ۶ پوئن شود. در ادامه حاجی‌پور به جای امین به میدان آمد و با دفاع خوب این بازیکن، ایران در امتیاز ۱۷ با اسلوونی برابر شد. رقابت دو تیم در ادامه پایاپای پیش رفت اما در نهایت تیم ایران ۲۵ بر ۲۳ مغلوب شد تا از نظر ست شماری اسلوونی دو بر صفر پیش بیافتد.

در ست سوم علی حاجی‌پور که در ست دوم عملکرد قابل قبولی داشت، از ابتدا در ترکیب تیم ایران قرار گرفت. نخستین امتیاز به اسلوونی رسید. در امتیازهای هفت، ۱۰ و ۱۴ دو تیم برابر شدند، آرمان صالحی نیز در این ست به میدان آمد اما به رغم دریافت‌های خوب این بازیکن، در نهایت تیم ایران در این ست نیز ۲۵ بر ۲۳ مغلوب شد تا در مجموع سه بر صفر نتیجه را به حریف واگذار کند.

آدلر لسزلو از کشور مجارستان و اووکا سینیزا از کشور بوسنی و هرزگوین این مسابقه را به عنوان داوران اول و دوم، قضاوت کردند که به مدت ۹۱ دقیقه طول کشید.

بدین ترتیب تیم ملی والیبال ایران در هفته نخست لیگ ملت‌ها سه ناکامی برابر ژاپن، لهستان و اسلوونی تجربه کرد و با پیروزی مقابل چین به دست آورد و با کسب چهار امتیاز به کار خود در این هفته پایان داد.

هفته دوم لیگ ملت‌ها در گروه مردان به میزبانی روتردام هلند و اورلئان در فرانسه از ۳۰ خرداد تا ۴ تیر پیگیری خواهد شد که مردان والیبال ایران در روتردام با تیم‌های آلمان، ایتالیا، آمریکا و هلند روبرو خواهند شد.

۲۵۸۲۵۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا