هر گونه افزایش قیمت مرغ در استان‌های مجاور، بازار توزیع تهران را مختل می‌کند


معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با تاکید بر کنترل زنجیره تامین مرغ استان گفت: هر گونه افزایش قیمت مرغ در استان‌های مجاور بازار توزیع تهران را مختل می‌کند.

به گزارش ایسنا، محمد علی‌مهری در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان با اشاره به نظارت بیشتر بر روند توزیع برخی از اقلام اساسی مورد نیاز خانوار از جمله گوشت، مرغ و برنج اظهار داشت: کنترل بر زنجیره تامین به ویژه کسری مرغ استان که از استان‌های همجوار تامین می‌شود باید در دستور کار مستمر جهاد استان باشد. 

وی افزود: جهاد کشاورزی استان باید با هماهنگی جهاد استان‌های معین تهران بر تامین و تحویل کسری مرغ در مراکز تعیین شد نظارت کند. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به لزوم حفظ آرامش و تعادل بازار گفت: با جوجه ریزی متناسب با نیاز استان تعادل آینده بازار را تضمین کنید. 

علی‌مهری تاکید کرد: هم اکنون تولید متناسب با نیاز بازار نیست و باید با افزایش جوجه ریزی و تامین کسری مورد نیاز از استان‌های همجوار بازار آینده را تامین کنیم. 

معاون استاندار تهران در ادامه با اشاره به نزدیکی به ماه محرم و افزایش مصرف برخی از اقلام همچون برنج و شکر افزود: دستگاه‌های متولی از هم‌اکنون به فکر تامین این کالاها در جهت کنترل بازار باشند. 

علی مهری خواستار ارائه تحلیل جامع از تولید، تامین و توزیع شکر مورد نیاز استان از جهاد کشاورزی شد و افزود: در چرخه تامین شکر مورد نیاز صنوف و ‌صنعت از شکر مورد نیاز مشتریان عمومی غافل نباشیم. 

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا