تمجید بی‌سابقه روزنامه‌های عربی از تیم ملی اردن


کد خبر : 2000674 |
19 بهمن 1402 ساعت 12:33 |
2.7K بازدید |

15
دیدگاه


روزنامه‌های عربی و اردنی به تعریف و تمجید از شاگردان حسین عموتة پرداختند.

تمجید بی‌سابقه روزنامه‌های عربی از تیم ملی اردن

به گزارش “ورزش سه”، بسیاری از رسانه‌های اردنی و عربی صعود تاریخی شاگردان عموتة به فینال جام ملت‌های آسیا را جشن گرفتند. جایی که این تیم در حضور 42 هزار تماشاگر استادیوم احمد بن علی از سد کره جنوبی گذشت.

روزنامه‌های اردن با مقاله‌های حمایتی، عملکرد النشامى (لقب اردن) را برای این دستاورد تاریخی برجسته که برای اولین بار به دست می‌آید، تشویق و تمجید کردند.

روزنامه الرای اردن با عنوان «تیم ملی تاریخ را شکست و به فینال جام ملت‌های آسیا راه یافت» نوشت: شهامت النشامى بی حد و مرز بود.

1988456

روزنامه الغد در صفحه اول خود نوشت: ستارگان در حال نوشتن تاریخ جدیدی از فوتبال آسیا هستند. تیم ملی و فینال آسیا رؤیایی است که محقق شده است.

1988462

الغد اشاره کرد که هواداران اردنی برای حمایت از تیم ملی فوتبال کشورشان و حضور در دیدار فینال جام ملت‌های آسیا که شنبه آینده برگزار می‌شود، هجوم به قطر را آغاز کرده‌اند.

روزنامه الانباط به نوبه خود با تیتر موفقیت النشامى نوشت: «شاگردان عموتة با دو سنگ، استواری کره را می‌شکنند… النشامى با شکست کره و راهیابی فینال آسیا، با افتخار، شکوه فوتبال اردن را می‌نویسد.»

1988455

روزنامه الدستور در تیتر صفحه ورزشی خود نوشت: رکورد، تاریخ… صعود النشامى به فینال جام ملت‌های آسیا.

در جزییات این روزنامه آمده است: ای تاریخ ثبت کن… و ای زمان شهادت بده… تیم «النشامى» همه جا سربلند است و پس از اینکه به شایستگی به فینال آسیا رسید، افتخار می‌آفریند.

روزنامه السبیل در سایت خود نوشت: تیم ملی برای اولین بار در تاریخ خود به فینال جام ملت‌های آسیا می‌رسد.

این روزنامه نوشت: تیم ملی فوتبال پس از صعود به فینال جام ملت‌های آسیا که در حال حاضر در قطر برگزار می‌شود، حداقل مبلغ 3 میلیون دلار پاداش دریافت می‌کند.

این روزنامه همچنین نوشت: تیم اردن امیدوار است در صورت کسب عنوان قهرمانی، ارزش این پاداش را به 5 میلیون دلار برساند. با توجه به جوایز مالی جام ملت‌های آسیا، تیم نائب قهرمان سه میلیون دلار و تیم‌های سوم و چهارم نیز یک میلیون دلار پاداش دریافت می‌کنند.

روزنامه‌های عربی نیز به این پیروزی پرداختند. روزنامه الشرق الاوسط نوشت: ستارگان اردنی با “مارادونایی” التعمری و “نیش” النعمات انتظارات را بر هم زدند و کره را در حماسه‌ای فراموش‌نشدنی سرنگون کردند.

1988458

روزنامه امارات الیوم نوشت: اردن پس از شکست کره جنوبی و راهیابی به دیدار فینال برای اولین بار، با قاطعیت وارد تاریخ آسیا می‌شود.

در حالی که الاتحاد امارات تایید کرد که النشامی با یک پیروزی خیره کننده تاریخ آسیا را می‌نویسد، یازان النعمات و موسی التعمری این دو گل را در یک شب کاملا اردنی به ثمر رساندند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا