آرسنال اینجا قهرمانی را به سیتی باخت


کد خبر : 1945833 |
01 تیر 1402 ساعت 02:09 |
1.7K بازدید |

0
دیدگاه


آمارهای جدید نشان می‌دهد که مصدومیت‎‌ها در واقع تفاوت بین آرسنال و منچسترسیتی را برای انتخاب قهرمان فصل اخیر لیگ برتر انگلیس مشخص کرده است.

آرسنال اینجا قهرمانی را به سیتی باخت

به گزارش “ورزش سه”، بازیکنان آرسنال بیش از 2 برابر بازیکنان منچسترسیتی بازی‌های لیگ برتر را به دلیل مصدومیت از دست دادند. اتفاقی خیلی تلخ که در کورس قهرمانی بیشتر خودش را نشان داد.

توپچی‌ها با 5 امتیاز کمتر نسبت به سیتی تحت هدایت پپ گواردیولا فصل را به پایان رساندند اما این درحالی است که یک ماه قبل از اتمام فصل در صدر جدول رده بندی جای داشتند.

1890047

یک مطالعه جدید تأثیر مخرب آسیب‌دیدگی بازیکنان کلیدی آرسنال را در زمان از سرگیری رقابت‌های داخلی پس از فینال جام جهانی قطر نشان داده است.

داده های ارائه شده توسط PremierInjuries نشان می دهد که آرسنال از ماه ژانویه تا می 9 مصدوم داشته که در نتیجه 59 بازی را از دست دادند و روی هم 415 روز به دلیل مصدومیت غایب بودند.

در مقام مقایسه، 14 مصدومیت گزارش شده سیتی قهرمان از زمان جام جهانی تنها 27 بازی از دست رفته و 178 روز غیبت بازیکنانش را شامل می‎‌شود.

برای آرسنال، طولانی ترین غیبت، محمد الننی مصری بود که پس از انجام عمل جراحی زانو، به مدت 137 روز و 21 بازی لیگ در دسترس نبود.

1890049

ویلیام سالیبا، مدافع فرانسوی 22 ساله، مسلماً یکی دیگر از غایبان تاثیرگذار آرسنال بود زیرا او در 11 بازی از ماه مارس به دلیل مصدومیت کمرش حضور نداشت.

تاکه‌هیرو تومیاسو، مدافع کناری ژاپنی پس از آسیب دیدگی رباط زانو در شکست مقابل اسپورتینگ لیسبون از 16 مارس تا پایان فصل بازی نکرد.

همچنین الکساندر زینچنکو 4 بازی را در ماه های آوریل و مه به دلیل کشیدگی عضله ساق پا و کشاله ران از دست داد.

گابریل ژسوس (زانو)، گابریل مارتینلی (مچ پا)، ادی نکتیا (مچ پا)، توماس پارتی (همسترینگ) و امیل اسمیت رو (ران) نیز در مقاطع مختلف در دسترس نبودند.

اما کادرپزشکی منچسترسیتی به مراتب فعالیت کمتری نسبت به همتایش در آرسنال داشت. به عنوان مثال، جان استونز، مدافع میانی، تنها 5 بازی را در طول 45 روز پس از آسیب عضلانی و سپس کشیدگی همسترینگ در ژانویه از دست داد.

در همین حال، چلسی هم وضعیت نامناسبی داشته است. آبی ها 16 بار شاهد مصدومیت بازیکنان بودند و در رده دوازدهم رده بندی از این حیث بین باشگاه‎‌‎های انگلیسی قرار گرفتند.

چلسی در مجموع 1579 روز به دلیل مصدومیت بازیکنانش را در اختیار نداشت که 841 روز از این تعداد از جام جهانی به بعد بود.

وب‌سایت مربوط به آمار آسیب‌دیدگی که توسط بن دینری در سال 2010 تأسیس شد، مصدومیت‌ها مطابق زمانی را که بازیکن حداقل یک مسابقه را از دست می‌دهد، ثبت می‌کند.

1890050

چندین بازیکن شانس بسیار بدی داشتند. به طور مثال عمر ریچاردز،‌ خرید 10 میلیون پوندی ناتینگهام فارست که هرگز به دلیل شکستگی در ناحیه ساق پا موفق نشد حتی یک بازی انجام بدهد.

ساسا کلایجیچ، مهاجم اتریشی ولورهمپتون، در اولین بازی خود در سپتامبر، در پیروزی 1-0 مقابل ساوتهمپتون، دچار پارگی رباط صلیبی شد.

آمار ثبت شده در طول 10 ماه توسط این سایت نشان می دهد که مصدومیت همسترینگ همچنان شایع ترین آسیب دیدگی در بین فوتبالیست هاست.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا