تاثیر ژل آلوئه ورا برای تقویت مو و پوست سر


آفتاب‌‌نیوز :

موی داخل فولیکل یک چرخه رشد محدود دارد که حدود ۲ تا ۶ سال طول می‌کشد. اگر فردی حتی موی خود را اصلاح یا کوتاه کند، همان مو از همان ریشه مو که درون فولیکل است رشد می‌کند. در پایان دوره رشد، مو وارد فاز استراحت می‌شود و در نهایت چند ماه بعد می‌ریزد. بنابراین، فولیکل موی جدید تولید می‌کند و این چرخه دوباره از اول شروع می‌شود. استفاده از ژل گیاه آلوئه ورا می‌تواند پاسخ ریزش موی شما باشد.

آلوئه ورا گیاهی است که برگ‌های ضخیمی دارد و مایعی ژل مانند داخل آن است. این گیاه در همه جای دنیا پیدا می‌شود و بسیاری از مردم حتی این گیاه را در داخل خانه خود پرورش می‌دهند.

تاثیر خنک کنندگی ژل آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا وقتی روی پوست گذاشته می‌شود یک ژل خنک کننده و آرامش بخش است. به همین دلیل گاهی اوقات برای درمان سوختگی و زخم‌های پوستی استفاده می‌شود.

آلوئه ورا قرن‌های متمادی است که به دلیل داشتن خواص درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تاثیر ژل آلوئه ورا برای تقویت مو و پوست سر.

اما فقط این نیست. یک کاربرد دیگر در کنار مزایای آن برای پوست دارد: آلوئه ورا می‌تواند مو را تقویت کند و پوست سر را سالم نگه دارد.

آلوئه ورا می‌تواند به طور غیر قابل باوری گرما را در یک فضا به جریان بیندازد. یکی از دلایلی که خواص درمانی این گیاه منحصر به فرد است همین مورد می‌تواند باشد.

وقتی فردی از گیاه آلوئه ورا برای پوست سر و مو استفاده می‌کند، جریان خون پوست سر او افزایش پیدا می‌کند.

وقتی پوست سر شما پاک سازی شود و موی شما با آلوئه ورا شرطی شود، ممکن است متوجه شوید که شکستن مو و ریزش مو‌های شما روند کندتری پیدا خواهد کرد.

افراد زیادی هستند که ادعا می‌کنند آلوئه ورا در واقع باعث شده است رشد مو‌ها سریع‌تر شود. اما در حال حاضر، دلایل و شواهد علمی اندکی وجود دارد که این ادعا را اثبات یا رد کند.

ویتامین‌های موجود در ژل آلوئه ورا

طبق ادعای وب سایت Medicine Net، گیاه آلوئه ورا حاوی ویتامین آ، ث و‌ای است. هر سه این ویتامین‌ها باعث تغییرات سلولی، رشد سلولی سالم و پیشرونده و مو‌های براق می‌شود.

ویتامین ب ۱۲ و فولیک اسید در ژل آلوئه ورا وجود دارد. هر دوی این ترکیبات می‌تواند جلوی ریزش مو را بگیرد.

آلوئه ورا یک محصول پرطرفدار و رایج است که می‌تواند بعد از قرار گرفتن در معرض آفتاب استفاده شود. به این دلیل که محتوای کلاژن آن بالاست و خواص خنک کنندگی دارد. محتوای ویتامین آلوئه ورا می‌تواند باعث ترمیم مو در اثر آفتاب سوختگی شود.

آلوئه ورا چگونه می‌تواند باعث بهبود رشد مو شود؟

آلوئه ورا می‌تواند گردش خون یک ناحیه را افزایش دهد. به همین دلیل است که خواص درمانی آن با سایر گیاهان فرق دارد. وقتی فردی از آلوئه ورا برای مو و پوست سر خود استفاده می‌کند، جریان خون پوست سر افزایش پیدا می‌کند.

وقتی پوست سر شما پاک سازی شود و موی شما با آلوئه ورا شرطی شود، ممکن است متوجه شوید که شکستن مو و ریزش مو‌های شما روند کندتری پیدا خواهد کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا