فهرست پراعزام ترین فدراسیون ها در سال 1401 + جدول- اخبار رشته های ورزشی – اخبار ورزشی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حضور نمایندگان ورزش ایران در میادین و مجامع بین‌المللی به شرط موافقت شورای برون مرزی وزارت ورزش انجام می‌شود. بر همین اساس فدراسیون‌ها در طول سال درخواست خود را برای اعزام نماینده به مسابقات یا نشست‌های مختلف به این شورا اعلام می‌کنند تا در صورت موافقت نسبت به مهیا کردن شرایط آن اقدام لازم را انجام دهند.

در این میان بیشترین درخواست مطرح شده برای اعزام برون‌مرزی از طرف فدراسیون فوتبال بود و آمار بیشترین اعزام و بیشترین نفرات اعزامی همچون سال گذشته به نام این فدراسیون ثبت شد. فدراسیون فوتبال در سال 1401 در مجموع 269 اعزام داشت که منجر به اعزام 2535 نفر به کشورها و مسابقات مختلف شد.

از حیث تعداد اعزام، بسکتبال در رده دوم قرار داد. این در حالی است که در سال 1400 رتبه دوم در اختیار فدراسیون والیبال بود و بسکتبال از حیث اعزام بین‌المللی توفیق چندانی نداشت. فدراسیون بسکتبال در سال 1401 تعداد 99 اعزام بین‌المللی داشت و در مجموع 610 نفر به عنوان نمایندگان بسکتبال ایران در میادین مختلف شرکت داشتند.

تنیس روی میز توانست رتبه سوم خود در اعزام‌های بین‌المللی در سال 1400 را تکرار کند و با 93 اعزام، امسال نیز در رده سوم قرار گرفت. این فدراسیون نسبت به سال 1400 افزایشی 90 درصدی در اعزام‌های بین‌المللی خود داشت و در مجموع نیز 400 نفر در قالب تیم‌های این رشته به رقابت‌های برون مرزی اعزام شدند.

در جدول مربوط به اعزام فدراسیون‌های مختلف، فدراسیون چوگان بدون حتی یک اعزام بین‌المللی در جایگاه آخر قرار گرفته است. ورزش‌های دریایی و ساحلی یک اعزام، بیماران خاص و پیوند اعضا یک اعزام، فدراسیون‌های پزشکی ورزشی و هنرهای رزمی و کونگ‌فو با 2 اعزام بین‌المللی، فدراسیون های ورزش مدارس، ورزش‌های دانشگاهی و ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای با 4 اعزام برون مرزی، فدراسیون ورزش ورزش‌های سنتی و بومی 5 اعزام، فدراسیون نجات غریق 6 اعزام، موتورسواری و اتومبیلرانی با 8 اعزام و فدراسیون وزنه‌برداری با 9 اعزام از جمله فدراسیون‌هایی هستند که در سال 1401 تعداد اعزام‌های بین المللی‌شان تک رقمی بوده است.

فوتبال , فدراسیون فوتبال ,

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا