باورنکردنی: مبارزه ایلان ماسک و مارک زاکربرگ در قفس!


کد خبر : 1945880 |
01 تیر 1402 ساعت 12:29 |
1.6K بازدید |

0
دیدگاه

مالکان توییتر و فیسبوک به جان هم می‌افتند


دو تن از مطرح ترین میلیاردرهای فناوری جهان – ایلان ماسک و مارک زاکربرگ – توافق کردند که در یک مسابقه در قفس با یکدیگر مبارزه کنند.

باورنکردنی: مبارزه ایلان ماسک و مارک زاکربرگ در قفس!

به گزارش “ورزش سه”، عجیب‌ترین اتفاق شبکه‌های اجتماعی در هفته جاری احتمالا به زورآزمایی دو غول تکنولوژی و فناوری برمی‌گردد. اتفاقی که البته نه در این بستر، بلکه در رینگ مسابقه رخ خواهد داد!

ماجرا از این قرار است که ابتدا ایلان ماسک در حساب کاربری‌اش در شبکه اجتماعی تحت مالکیت خود، توییتر، در توییتی نوشت آماده مبارزه در قفس با زاکربرگ است.

مارک زاکربرگ، رئیس شرکت مادر فیسبوک و اینستاگرام، متا، سپس اسکرین شات از توییت ماسک را با عنوان «مکان را برای من بفرست» منتشر کرد.

در جواب، ماسک به زاکربرگ با این جمله پاسخ داد: “Octagon Vegas.”

1890134

یک زمین محصور شده برای مسابقات قهرمانی نهایی UFC با تشک هشت ضلعی هشت ضلعی که در لاس وگاس مستقر است.

ماسک که اواخر این ماه 52 ساله می شود همچنین در توییتی نوشت: “من این حرکت عالی را دارم که آن را “والروس” می نامم، جایی که فقط بالای سر حریفم دراز می کشم و هیچ کاری انجام نمی دهم.”

1890135

او همچنین در توییتی نوشت: «من تقریباً هرگز ورزش نمی‌کنم، مگر اینکه بچه‌هایم را بلند کنم و به هوا پرت کنم».

در عین حال، زاکربرگ 39 ساله قبلاً در هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) تمرین کرده است و اخیراً در مسابقات جیو جیتسو برنده شده است.

این مبادلات توییت در حضوران کاربران رسانه های اجتماعی که در مورد اینکه چه کسی در مسابقه برنده خواهد شد بحث می کنند، باعث شده تا آنها میم هایی از جمله پوسترهای تمسخر آمیز تبلیغاتی مبارزه را منتشر کنند.

اما دلیل چالش این دو غول فناوری و مالک شبکه‌های اجتماعی مشهور این است که در اوایل این ماه، متا برنامه های کارکنان خود را برای یک شبکه اجتماعی مبتنی بر متن نشان داد که برای رقابت با توییتر طراحی شده بود.

1890136
1890137

این می‌تواند به کاربران اجازه دهد تا حساب‌هایی را که قبلاً در اینستاگرام دنبال می‌کنند، در فضایی جدید دنبال کنند.

این به طور بالقوه می تواند به شرکت اجازه دهد تا از پلتفرم های غیرمتمرکز مانند Mastodon، فالوور بیاورد.

یکی از سخنگویان متا به بی بی سی تایید کرد که این پلتفرم در حال توسعه است.

این شبکه مبتنی بر متن – که عنوان کاری P92 دارد – می تواند نسبت به BlueSky یا Mastodon رقیب بزرگتری برای توییتر ایلان ماسک باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا