منابع آبی لرستان به شکل مناسب در اختیار کشاورزان قرار نمی‌گیرد


ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: منابع آبی در استان به شکل مناسب در اختیار کشاورزان قرار نمی‌گیرد.

فرهاد زیویار امروز یکم تیرماه در مراسم افتتاح ۲۲۰ هکتار پروژه آبیاری تحت فشار در ازنا که در روستای اشرف‌آباد با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه این طرح از هدر رفت آب به نحو مطلوب جلوگیری خواهد کرد، اظهار کرد: با توجه به اینکه لرستان استانی است که علی‌رغم پشتوانه‌های آبی خوب؛ منابع آبی در استان به شکل مناسب در اختیار کشاورزان قرار نمی‌گیرد.

وی تصریح کرد: این پروژه برای ۱۰۹ نفر اشتغال‌زایی ایجاد کرده و بهره‌برداران آن ۴۰ خانوار هستند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از سوی ستاد اجرایی فرمان امام و جهادکشاورزی استان تسهیلات برای این طرح اختصاص داده شده است که از این میزان ۷۰۰ میلیون تومان اعتبارات بلاعوض تخصیصی سازمان جهاد کشاورزی و هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه بنیاد برکت بوده است.

زیویار با بیان اینکه کشت این طرح به‌صورت عمده غلات و حبوبات، گندم، چغندرقند، لوبیا و هویچ است، افزود: بانک عامل، بانک ملت بوده است.

وی زیویار با اشاره به اینکه بنیاد برکت کارنامه درخشانی در حوزه سرمایه‌گذاری و اشتغال در استان داشته است، اضافه کرد: در سال گذشته ۴۰۰ میلیارد تومان در تبصره ۱۶ و تسهیلات تکلیفی در استان مشارکت داشته‌اند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا