آغاز توسعه زیرساخت‌های گردشگری در دیباج/ وجود ۱۴۳ بوم گردی در استان سمنان


ایسنا/سمنان معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از آغاز توسعه زیرساخت‌های گردشگری شهر دیباج شهرستان دامغان خبر داد.

مهدی قاسم‌زاده یکم تیرماه ۱۴۰۲ با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای توسعه صنعت گردشگری و جذب سرمایه‌گذاران، برق‌رسانی و احداث سرویس بهداشتی در منطقه و محور سرچشمه دیباج آغاز شد.

معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: گردشگری یکی از پویاترین بخش‌های اقتصادی جهان به شمار می‌آید و توسعه زیرساخت در توسعه گردشگری پایدار نقش اساسی دارد.

وی با اشاره به ظرفیت های شهر دیباج افزود: دیباج یکی از شهرهای کوهستانی شهرستان دامغان در استان سمنان، در ۵۵ کیلومتری شمال شهر دامغان قرار دارد و مرکز دهستان رودبار است.

همچنین سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از بررسی راهکارهای معرفی و فروش صنایع‌دستی در اقامتگاه‌های بوم گردی استان سمنان خبر داد و گفت: این داستان دارای ۱۴۳ اقامتگاه بوم گردی است.
سمانه سلطانی پور در نشست با رئیس انجمن اقامتگاه‌های بوم گردی استان سمنان گفت: اقامتگاه‌های بوم‌گردی نقش بسزایی در معرفی و فروش صنایع‌دستی دارند.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: هدف از عرضه تولیدات صنایع‌دستی در اقامتگاه‌های بوم گردی آشنایی گردشگران با صنایع‌دستی استان است.

سلطانی پور با تأکید بر فروش تولیدات صنایع‌دستی در اقامتگاه‌های بوم‌ گردی افزود: این امر موجب رونق اقتصادی، گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری خواهد شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا