هتک حرمت فرد متواری از قانون به فدراسیون و اردوی تیم ملی ووشو زنان- اخبار ورزش زنان – اخبار ورزشی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، ظهر امروز (پنجشنبه – یک تیرماه 1402) آقای احسان ده‌پهلوان به همراه همسر، دخترانش و چند مرد به محل فدراسیون ووشو حمله‌ور می‎شود و ضمن فحاشی ودرگیری با سرپرست تیم ملی ووشو مردان، باعث ایجاد جراحاتی جدی برای او می‌شود و به اموال این فدراسیون خسارات وارد می‌کند.

شرح این واقعه به صورت زیر است:

1.شب گذشته (چهارشنبه – 31 خردادماه 1402) و پیش از این حمله، آقای احسان ده‌پهلوان با ادبیاتی توهین‌آمیز و تهدید آمیز در صفحه شبکه اجتماعی اینستاگرام خود اعلام می‌کند که فردا (پنجشنبه – یک تیرماه 1402)به فدراسیون ووشو می‌رود. وی همچنین طی چندین تماس و پیام با مسئولین مختلف فدراسیون ووشو اعلام می‌کند که روز پنجشنبه برای تسویه حساب شخصی با فدراسیون ووشو، به محل این فدراسیون می‌رود.

2.این فرد (احسان ده‌پهلوان) با همراهی دختران، همسر و چند مرد در روز تعطیلی کاری فدراسیون ووشو، به محل این فدراسیون و دفتر ریاست حمله‌ می‌کند و دریک لحظه و در هنگامی که نگهبان فدراسیون در حال جابه‌جایی اقلام بوده است، وارد طبقات می‌‎شود.

3.نگهبان فدراسیون ووشو و سرپرست اردوی تیم ملی ووشو مردان که در محل حادثه حضور داشته است، پس از دیدن این صحنه به محل اتاق ریاست فدراسیون ووشو می‌‎رود تا این فرد را به بیرون از فدراسیون راهنمایی کنند. در این لحظه “احسان پهلوان” به سمت سرپرست اردوی تیم ملی ووشو حمله‌ور می‌‎شود و صدماتی جدی به او وارد می‌آورد که با دخالت مربیان تیم ملی ووشو این درگیری در طبقه سوم به پایان می‌رسد.

4. همسر آقای ده‌پهلوان در همان حین با چوب دستی به سمت نگهبان فدراسیون ووشو و سرپرست اردوی تیم ملی حمله کرده و دائما خود را به زمین انداخته و فرزندان خود جهت تصویربرداری خطاب قرار می‌دهد که در نهایت امر این نفرات به آرامش دعوت شده و به کمک مربیان تیم ملی به طبقات پائین فدراسیون هدایت می‌‎شوند.

5.آقای ده‌پهلوان پس از حمله به دفتر ریاست فدراسیون ووشو در طبقه سوم، به طبقه اول رفته و پس از اینکه متوجه می‌‎شود دختران ملی ‌پوش در خوابگاه آکادمی ملی ووشو حضور دارند، به خوابگاه دختران ملی‌پوش حمله‌ور می‌شود که خوشبختانه با دخالت مربیان تیم ملی ووشو مردان، این فرد به بیرون از محل فدراسیون ووشو و خوابگاه دختران رانده می‎‌شود.

6.سپس وی با همراه همسر و فرزندانش با حضور در محوطه فدراسیون ووشو، با پرتاب سنگ به سمت خوابگاه دختران فدراسیون ووشو که ملی‌پوشان اعزامی به بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان در آن حضور داشتند، ضمن شکستن شیشه‌های خوابگاه دختران، باعث آسیب‌دیدگی دو تن از ملی‌پوشان و قهرمانان ووشو کشور (شهربانو منصوریان و سهیلا منصوریان) می‌شود. در تمامی این لحظات با رکیک‌ترین الفاظ ممکن مسئولان فدراسیون و “خواهران منصوریان” را خطاب قرار می‌دهد که کلیه تصاویر و صداهای ایشان موجود می‌باشد.

7.در این اقدام شنیع و هتک حرمت به خوابگاه دختران فدراسیون ووشو، هیچگونه درگیری، دفاع و اقدامی از سوی ورزشکاران تیم ملی ووشو بانوان و کارمندان فدراسیون ووشو صورت نگرفته است.

8.طی تماس با پلیس (110) این فرد و خانواده او متواری می‎شوند چرا که آقای ده‌پهلوان حکم قطعی به خاطر رفتاری مشابه در سال گذشته در رقابت قهرمانی کشور دختران به دلیل تخریب به 7 ماه حبس و بخاطر اخلال در نظم به 8 ماه حبس تعزیری و همچنین 27 ضربه شلاق محکوم شده که در حال حاضر تحت تعقیب قضایی می‌‌باشد.

8.تصاویر ضبط شده تمامی موارد بالا در دوربین‌های مدار بسته فدراسیون ووشو موجود بوده و این تصاویر در اختیار مراجع ذی‌صلاح جهت بررسی و پیگیری شکایات قرار گرفته است.

9.متاسفانه یکی از رسانه‌های رسمی کشور در اقدامی عجیب، ضمن مصاحبه با این فرد متواری از قانون و هتاک حرمت دختران ملی‌‌پوش ووشو و انتشار صحبت‌های او، اقدام به نشراکاذیب، تهمت و افترا در خصوص ماجرای یاد شده کرده است و که فدراسیون ووشو این موضوع را از مراجع قضایی ذی‌صلاح با جدیت تمام پیگیری خواهد کرد.

10. در انتها انتظار می‌رود از رسانه‌های کشور جهت حفظ آرامش اعضای تیم‌های ملی ووشو کشور در آستانه بازی‌های آسیایی 2023 هانگژو به موضوعات دامن نزده و فردی که محکویت قطعی قضایی وی قطعی شده است را به عنوان سوژه خبری خود قرار ندهند تا بیشتر از این فرد که به گفته خود از “زوال عقل” رنج می‌برد و تحت پیگیرد قانون می‌باشد را تشویق به ادامه اقدام‌های مشابه ننماید.

11.همچنین فدراسیون ووشو از مدیریت مجموعه ورزشی آزادی که محل برگزاری اردوهای تیم‌های ملی و ساختمان اداری فدراسیون ووشو می‌باشد، خواستار دقت نظر بیشتر جهت حفظ امنیت مجموعه و ورزشکاران است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا