اربعین ظرفیت ظهور است/ عتبات عالیات جریان‌ساز تاریخ هستند


ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: اربعین نظام سلطه را به زیر خواهد کشید.

فرهاد زیویار امروز یکم تیرماه در جشنواره نشان محبت که با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان، معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور، جمعی از مدیران استان و خیرین و نیکوکاران استانی خادم عتبات عالیات به‌میزبانی دانشگاه لرستان برگزار شد، بیان کرد: وجود عتبات عالیات فقط جنبه زیارتی نداشته است بلکه از گذشته تاکنون، باعث جریان‌سازی‌های قوی و اثرگذار دینی و مذهبی در جهان شده است.

وی با بیان اینکه عتبات عالیات، جریان‌ساز در تاریخ هستند، به مراسم اربعین اشاره کرد و یادآور شد: مراسم اربعین دیگر مربوط به یک کشور و مذهب خاص نیست بلکه متعلق به همگان است و مرزهای رسمی و تقسیمات کشوری را تحت تاثیر قرار می‌دهند و فراتر می‌روند..

این مسئول با بیان اینکه مناسب‌های مذهبی جریان ساز هستند، ادامه داد: روزی خواهد رسید که اربعین نظام سلطه را به زیر خواهد کشید، اربعین ظرفیتی برای ظهور است.

استاندار ادامه داد: جریان‌سازی بزرگ اربعین، معرفتی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اثرگذار در سطح جهانی است.

زیویار افزود: بقعه مبارک شش امام معصوم و چندین امامزاده بزرگوار در شهرهای کربلا، نجف، کاظمین و سامرا، عراق را به مرحله تقدس رسانده‌اند چراکه این اماکن مذهبی مرجع شیعیان هستند.

وی افزود: این شهرها به مهمترین کانون تحصیل آموزش شیعیان و به محلی برای جریان‌سازی و کادرسازی تبدیل شده‌اند بنابراین طرح مشارکت در توسعه و بازسازی عتبات عالیات همواره مهم و دارای اجر معنوی بوده است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه اکنون مدل جریان‌سازی حوزه‌های علمیه گسترش یافته است، تصریح کرد: منشاء و منبع نهضت‌های موفق و صاحب سبک، چندین قرن از این جریان‌سازی شکل گرفته و سلطه استکبار را به چالش کشانده است.

وی در ادامه گفت: تلاش برای مشارکت و توسعه و بازسازی عتبات، نشانگر نهادینه بودن فرهنگ عشق و علاقه به اهل بیت(ع) در بین مردم است.

استاندار لرستان به سابقه استان در زمینه ارادت به اهل بیت (ع) به لحاظ مادی و معنوی اشاره کرد و ادامه داد:  آستان مقدس اهل بیت چشمه‌سارهایی هستند که مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

زیویار با اشاره به‌اینکه عتبات عالیات چند قرن است که مرجع شیعیان به حساب می‌آیند به جریان‌سازی موفق حوزه‌های علمیه و کانون‌های علمی اشاره کرد و گفت: عتبات عالیات ظرفیتی برای جریان‌سازی و کادرسازی مبانی ناب مکتب الهی است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا