سی‌ان‌ان: گفت‌وگوهای مورا و باقری به تحولات مثبت منجر شده است


شبکه سی‌ان‌ان به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داد که گفت‌وگوهای معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و معاون وزیر خارجه ایران تحولات مثبتی در بر داشته است.

به گزارش ایسنا، یک منبع دیپلماتیک که نام وی فاش نشده به شبکه سی‌ان‌ان گفت که در گفت‌وگوی های انریکه مورا و علی باقری کنی حرکت رو به جلویی برای احیای مذاکرات درخصوص برنامه هسته‌ای ایران شکل گرفته است.

این منبع عنوان کرد که در مذاکرات روز چهارشنبه، گفت‌وگوها بر روی نکات کلیدی ازجمله سطح غنی‌سازی هسته‌ای و همکاری ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی متمرکز بوده‌اند.

این منبع دیپلماتیک همچنین اظهار کرد که مذاکرات دو روزه انریکه مورا و باقری کنی در دوحه “تحولات مثبت پیرامون بسیاری از مسائل” به همراه داشته‌اند.

وی در ادامه گفت: محیط کنونی برای کاهش تنش‌ها مثبت بوده است.

سی‌ان‌ان همچنین به نقل از این منبع نوشت: ایرانیان با اروپایی‌ها گفت‌وگو کرده‌اند و گفت‌وگوهای غیرمستقیمی نیز با آمریکایی‌ها داشته‌اند. این مذاکرات با حمایت قطری‌ها منجر به تحولات مثبت درخصوص بسیاری از مسائل مربوط به طرفین شده تا حرکت رو به جلوی مثبتی در رابطه با برجام و تبادل زندانیان با آمریکا ایجاد شود.

به گزارش ایسنا،‌ علی باقری، معاون وزیر خارجه کشورمان روز گذشته در رابطه با دیدار خود با انریکه مورا در توییتی نوشت: جلسه ای جدی و سازنده با انریکه مورا در دوحه داشتم.
در مورد طیفی از موضوعات از جمله مذاکرات رفع تحریم ها به بحث و تبادل نظر پرداختیم.

انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه نیز روز گذشته در توییتی نوشت: امروز و همچنین دیروز مذاکرات سختی در دوحه با باقری کنی درخصوص گستره‌ای از مسائل دشوار دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی ازجمله مسیر پیش روی برجام داشتیم. تبادل نظرات خوبی درخصوص خلیج (فارس)، راهبرد اتحادیه اروپا، نماینده جدید اتحادیه اروپا در خلیج، ایران و همچنان توافق میان ایران و عربستان داشتیم.

علی باقری هفته گذشته هم در امارات با همتایان خود از سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا