مواکب اربعین مادر محور شوند


ایسنا/لرستان معاون فرهنگی ستاد عتبات عالیات کشور با بیان اینکه برای بازسازی عتبات عالیات نیازمند مشارکت‌های مردمی هستیم، به تاثیرگذاری قشر زنان در حوزه فرهنگ اشاره کرد و گفت: امید است مواکب اربعین مادر محور شود تا مادران با نگهداری کودکان توسط مواکب، به مناسبت‌های مذهبی بپردازند.

علی‌اصغر محمدی‌پور در جشنواره «نشان محبت» که با هدف جمع‌آوری نذورات و کمک‌های مردمی برای کمک به طرح توسعه حرم‌ امام حسین(ع) و تکمیل صحن عقیله بنی‌هاشم در کربلا امروز، یکم تیرماه در سالن اجتماعات شهید قاسم سلیمانی دانشگاه لرستان برگزار شد با اشاره به پیشرفت ۹۰ درصدی طرح توسعه حرم امام حسین(ع) از باب‌الرأس تا باب‌الشهدا، گفت: بنیانگذار ستاد عتبات عالیات شهید قاسم سلیمانی بوده و تاکنون صدها بنای ارزشمند در عراق توسط ایرانیان ساخته شده و بهترین اماکن مذهبی نیز توسط هزاران مهندس ما در حال ساخت است.

وی ادامه داد: احداث صحن حضرت زهرا(س) تمام شده است که افتتاح خواهد شد همچنین بازسازی سامرا به اتمام رسید که بانوان می‌توانند با اهدا و نذر طلا، پول، خانه و باغ در امر بازسازی عتبات عالیات مشارکت کنند.

محمدی‌پور با بیان اینکه در آینده نیز صحن‌های امام حسن‌مجتبی(ع) و حبیب بن مظاهر ایجاد خواهد شد که برای تحقق این امر، نیازمند مشارکت‌های مردمی هستیم، به تاثیرگذاری قشر زنان در حوزه فرهنگ اشاره کرد و گفت: امیدوارم مواکب اربعین مادر محور شود تا مادران با نگهداری کودکان توسط مواکب، به مناسبت‌های مذهبی بپردازند چراکه بانوان نقطه هدف دشمنان هستند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد نیز در این جشنواره در سخنانی معرفت حقیقی نسبت به خداوند را برپایه شناخت و معرفت نسبت به اهل بیت (ع) و ائمه‌معصومین (علیهم‌السلام) دانست.

وی افزود: کمک کردن به بازسازی و توسعه حرم‌های اهل بیت (ع) و ائمه معصومین (علیهم‌السلام) یک اقدام بسیار ارزشمند در راستای تقویت عظمت و شکوه اسلام و مسلمانان است.

دکتر علی نظری، رئیس دانشگاه لرستان نیز در این جشنواره در سخنانی، گفت: شهید سلیمانی، همه وجود خود را در راه خدا انفاق کرد و این موضوع بایستی برای همه ما الگو باشد.

وی مفهوم محبت را باتوجه به نام جشنواره که نشان محبت است از منظر دین اسلام تبیین کرد و پیروی از اهل بیت (ع) را دروازه اصلی دوستی با پیامبر گرامی اسلام (ص) دانست.

رئیس دانشگاه لرستان با استناد به قرآن کریم گفت: خلقت انسان برای آن بوده است که همه وجود خودش را انفاق کند تا شهر پاک دینی ایجاد شود.

این مسئول برگزاری این‌گونه جشنواره را اقداماتی بزرگ و مهم در راستای کمک به توسعه عتبات عالیات دانست و تصریح کرد: کمک کردن به عتبات عالیات در واقع کمک کردن در راه دین خداست.

اصغر حقی‌پور، رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات لرستان نیز گزارشی از فعالیت‌های انجام‌ شده این ستاد در استان ارائه کرد.

گفتنی است در بخشی از این برنامه، پرچم‌گردانی متبرک حرم حضرت امام حسین (ع) انجام شد و جمعیت حاضر در برنامه، ارادت قلبی خود را به سرور و سالار شهیدان, حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) ابراز کردند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا