۱.۸ دهم جمعیت زندانیان لرستان زن هستند


ایسنا/لرستان مدیرکل زندان‌های لرستان گفت: ۱.۸ دهم جمعیت زندانیان استان زن هستند.

عبدالمجید کشوری امروز یکم تیر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه براساس قانون مولدسازی، زندان‌های داخل شهر را به خارج شهر انتقال باید داد، اظهار کرد: یکی از زندان‌های فرسوده لرستان در الیگودرز واقع شده که با توجه به فرسوده بودن آن ساخت زندان جدید در این شهرستان شروع شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر زندان الیگودرز از پیشرفت ۴۵ درصدی برخوردار است، اضافه کرد: همچنین زندان بروجرد که در داخل شهر واقع شده را به خارج از شهر انتقال خواهیم داد.

مدیرکل زندان‌های لرستان در ادامه با اشاره به طبقه‌بندی زندانیان در زندان‌های لرستان، با بیان اینکه طبقه‌بندی زندانیان به لحاظ سن، جنس، نوع جرائم عمدی و غیرعمدی انجام می‌شود، افزود: بند زندانیان جرائم غیرعمد (تصادف، مهریه و چک برگشتی) با زندانیان جرائم مواد مخدر جدا هستند.

کشوری با بیان اینکه زندانیان و سارقین حرفه‌ای نیز طبقه‌بندی می‌شوند، بیان کرد: زندانیان مواد مخدر در زندان پارسیلون خرم‌آباد مستقر شدند.

وی ادامه داد: زنان زندانی در بند نسوان ۱.۸ دهم جمعیت زندانیان استان را تشکیل می‌دهند.

مدیرکل زندان‌های لرستان اظهار کرد: برخی از زندانیان که شرایط فیزیکی خوبی نداشته باشند اتاق به اتاق طبقه‌بندی می‌شوند.

کشوری با اشاره به درمان زندانیان گفت: در سال گذشته ۲۷ هزار ویزیت پزشک عمومی، ۱۹۵۶ ویزیت روان پزشکی، ۶۶۰ مورد ویزیت تخصص بیماری‌های عفونی برای زندانیان انجام شده است.

 وی با بیان اینکه همچنین چهارمرکز مشاوره و خدمات روانشناختی در زندان راه‌اندازی شده که تاکنون به بیش از ۶۰۰ نفر از زندانیان خدمات ارائه داده شده است، بیان کرد: همچنین ۱۲۰۰ نفر از زندانیانی که گرفتار اعتیاد بودند، سم‌زدایی شده‌اند.

مدیرکل زندان‌های لرستان با اشاره به اینکه همچنین ۶۰۰ نفر با پرهیزمداری پاک شده‌اند، گفت: همچنین ۲۱۰۰ نفر از زندانیان تحت پوشش انجمن NA قرار دارند.

کشوری با اشاره به اینکه هم‌اکنون جرم مواد مخدر با ۳۱ درصد، بیشترین آمار زندانیان را در استان به خود اختصاص داده است، گفت: پس از مواد مخدر بیشتر آمار زندانیان را مربوط به سرقت با ۲۹ درصد است.

وی ادامه داد: همچنین ۲۴۰۰ نفر از خانواده زندانیان تحت پوشش چهار انجمن هستند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا