اجرای طرح سرپرستی از ایتام لرستان به نیابت از شهدای مجرد


ایسنا/لرستان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان از اجرای طرح سرپرستی از ایتام استان به نیابت از شهدای مجرد خبر داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین هبت اله هاشمی امروز یکم تیرماه در دیدار با مدیرکل کمیته امداد لرستان که در محل این اداره‌کل برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگ ایثار خاص مکتب اسلام نیست در همه مکتب‌ها وجود دارد ولی در یک مکتبی این فرهنگ ایثار مختص یک فصلی است و تمام می‌شود اما اسلام این مکتب ایثار را خاص تعریف کرده است.

وی با بیان اینکه بحث ایتام یک ایثار در بعد اقتصادی و مادی است و پرداخت جهیزیه به مددجویان یک نوع ایثار است، تصریح کرد: در فرهنگ اسلام و شیعه اوج این قله شهادت است که اختصاص به فرهنگ تشیع دارد، هرچند در همه ادیان به کشته‌های آن‌ها شهید گفته می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با اشاره به جایگاه شهید در اسلام خاطرنشان کرد: شهیدی که قرآن تعریف می‌کند و مکتب اهل‌بیت (ع) از آن اسم می‌برند، شهیدی که سردمدار آن سیدالشهدا است این شهید با همه عالم فرق می‌کند.

هاشمی اضافه کرد: مسیری که ما در کمیته امداد و بنیاد شهید برای ارائه خدمات به جامعه هدف در آن حرکت می‌کنیم سخت و پرتنش است و این کار را هر مجموعه‌ای نمی‌تواند انجام دهد، کسانی می‌توانند در مسیر خدمت و دست‌گیری قرار گیرند که دارای اعتقاد باشند و در کنار اعتقاد، فرهنگ اجتماعی و دینی نیز مؤثر است.

وی بیان کرد: گذشتن از مال و جان برای انسان‌ها سخت است و کسانی که از مال و جان می‌گذرند، خداوند می‌فرمایند این افراد صادقین هستند.

مدیرکل و مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان اظهار کرد: در طرح اکرام ایتام یک فرزند با انتخاب خانواده شهید، به نام شهدا معرفی شود و این اقدام در عید غدیر رونمایی خواهد شد.

هاشمی خاطرنشان کرد: تاکنون خانواده شهدای مجرد در استان از سرپرستی ایتام به نیابت از شهدا در این طرح اکرام استقبال کردند.

وی بیان کرد: جهیزیه‌هایی نیز که به نیابت از شهدا از طرف کمیته امداد پرداخت می‌شود طرحی نو در کشور است.

گفتنی است، تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در راستای اجرای طرح اکرام ایتام ” سرپرستی هر شهید مجرد یک یتیم” منعقد شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا