مراکز علمی کاربردی زمینه‌ساز آموزش و اشتغال در جامعه هستند


ایسنا/لرستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: آموزش‌های مهارتی مراکز آموزش علمی کاربردی باعث به‌روز شدن علم روز صنایع و بخش خصوصی می‌شوند و زمینه‌ی آموزش و اشتغال را در جامعه فراهم می‌آورند.

علی جهانی امروز دوم تیرماه در دیدار با سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان با اشاره به وجود نعمات الهی متعدد در لرستان و ظرفیت بالای بخش کشاورزی، دامپروری و گردشگری در این استان، اظهار کرد: تربیت نیروی انسانی ماهر را برای بهره‌مندی مطلوب از این موهبات که زمینه ایجاد تولید و اشتغال را نیز مهیا می‌کند لازم و ضروری است.

وی تصریح کرد: جامعه دانشگاهی می‌تواند با کار علمی و تحقیق و پژوهش، برای محقق شدن این مهم و همچنین ترویج فرهنگ کار درجامعه فرهنگ‌سازی کند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان، نوع رشته و مدرک تحصیلی را یکی از شرایط پرداخت تسهیلات خوداشتغالی بیان کرد و افزود: بعد از بررسی شرایط متقاضیان در زمینه راه‌اندازی مشاغل خانگی و تعاونی‌ها نسبت به پرداخت اقدام می‌شود.

گفتنی است، در این دیدار محمدرضا جعفری سرپرست دانشگاه علمی کاربردی لرستان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های دانشگاه خواستار پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به دانشجویان و دانش‌آموختگان این دانشگاه شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا