باشگاه سابق نکونام از لیگ کنفرانس اخراج شد


کد خبر : 1946144 |
02 تیر 1402 ساعت 20:18 |
2.4K بازدید |

0
دیدگاه

تصمیم نهایی با کمیته استیناف یوفا است


با رسیدن نظر کارشناسان یوفا، این نهاد به اخراج اوساسونا از فصل آینده لیگ کنفرانس اروپا حکم داد. اوساسونا به این حکم واکنش تندی نشان داده است.

باشگاه سابق نکونام از لیگ کنفرانس اخراج شد

به گزارش “ورزش سه”، بعد از آنکه مشخص شد بازرسان یوفا در گزارش خود به این نهاد خواهان اخراج باشگاه اسپانیایی اوساسونا از فصل آینده لیگ کنفرانس اروپا شده‌اند اوساسونا به این درخواست به تندی واکنش نشان داد و یوفا را متهم کرد که مقابل باشگاه‌های قدرتمند ضعیف عمل کرده و جلوی باشگاه‌های ضعیف‌تر قدرت‌نمایی می‌کند. این باشگاه انتقادات تندی هم به فدراسیون فوتبال اسپانیا وارد کرد.

اوساسونا فصل گذشته با کسب رتبه هفتم لالیگا به کار خود پایان داد و جواز حضور در لیگ کنفرانس را به دست آورد. اما کمیته اخلاق و انضباطی یوفا معتقد است اوساسونا به دلیل نقض ماده 4.1g قانون انضباطی نباید در فصل آینده تورنمنت شرکت کند. این ماده به تبانی و دستکاری در نتایج مسابقات برمی‌گردد.

1890525

باشگاه اوساسونا حق فرجام‌خواهی علیه این حکم یوفا را دارد ولی در صورتیکه نتواند نتیجه بگیرد به جای این تیم، اتلتیک بیلبائو که در رتبه هشتم لالیگا قرار گرفت راهی لیگ کنفرانس خواهد شد. البته اتلتیک در رقابتهای پلی‌آف برای صعود به مرحله گروهی این تورنمنت شرکت خواهد کرد.

1890526

اوساسونا به دلیل تخلفاتی که هیات‌مدیره باشگاه در سال 2014 مرتکب شده‌اند با این مجازات مواجه شده است. این باشگاه در بیانیه‌ای به این موضوع واکنش نشان داد و گفت:” این پرونده نتیجه شکایت مدیران فعلی باشگاه در سال 2015 علیه مدیران سابق باشگاه است. باشگاه اوساسونا نظر فیفا را درست نمی‌داند و تقاضای فرجام خواهد کرد. ما به نبرد حقوقی ادامه می‌دهیم و تا آخرین قدم از منافع باشگاه کوتاه نخواهیم آمد. پیامی که یوفا با این حکم ارسال می‌کند به ضرر کل فوتبال است. یوفا مقابل باشگاه‌های قوی، ضعیف عمل کرده و مقابل ضعیف‌ترها قدرت‌نمایی می‌کند. کافی بود یوفا به حکم دادگاه‌های اسپانیا توجه کند که رای دادند باشگاه اوساسونا و مدیران فعلی‌اش قربانی خلاف‌های مدیریت قبلی هستند. ما از بی‌عملی فدراسیون فوتبال اسپانیا علیه حمله به یکی از باشگاه‌های این کشور هم متاسفیم“.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا