لزوم برخورد با سرشبکه متکدیان و مافیای کودکان کار در تهران


مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران درخواست کرد که نهادهای مسئول یکبار برای همیشه با سرشبکه متکدیان و مافیای کودکان کار برخورد جدی کنند.

به گزارش ایسنا، احمد احمدی صدر درباره آخرین وضعیت ساماندهی کودکان کار و خیابان در تهران گفت: متأسفانه برخی کودکان به دلایل مختلف از جمله سوءاستفاده سودجویان از ضعف مالی و فقر خانواده‌های کودکان، آنها را وارد شبکه‌های مافیای کار کودکان می کنند و این در حالی است که در قانون اجیر کردن و به کار گرفتن کودکان جرم است؛ اما متاسفانه برخوردی که با سوءاستفاده کنندگان از کودکان می شود، بازدارنده نیست.

وی بیان کرد: بنا براعلام سازمان پژوهش‌های مجلس، بهزیستی تاکنون ۳۲ بار اقدام به جمع آوری کودکان کار کرده اما تا وقتی  قوانین بازدارنده نباشد و درهای تهران به روی همه شهرها و کشورهای همسایه باز باشد تا از اقتصاد کف خیابان بهره ببرند، حتی اگر ۳۲۰ بار هم طرح اجرا شود موفقیت آمیز نخواهد بود.

به گفته مدیرعامل سازمان خدمات شهرداری تهران، متأسفانه مدیریت یکپارچه برای ساماندهی آسیب اجتماعی در تهران وجود ندارد و بعضا  می‌خواهیم صورت مسئله را پاک کنیم و ۳۲ بار طرح جمع آوری را اجرا می‌کنند.

احمدی صدر که در یک برنامه رادیویی سخن می‌گفت، ادامه داد: شهرداری تهران طرحی را در اختیار سازمانها و نهادهای مسئول در این حوزه قرار داده است و اعلام کردیم با اینکه متولی ساماندهی کودکان کار شهرداری تهران نیست؛ اما طرح استعدادیابی، توانمندسازی و حرفه آموزی این کودکان را ارائه کردیم و درخواست داریم که یکبار برای همیشه با سرشبکه متکدیان و مافیای کودکانکار برخورد جدی شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا