روند فعالیت سامانه‌ معاملات مسکن مثبت است


یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: فعالیت سامانه های حوزه مسکن می تواند پایه اطلاعاتی خوبی برای برنامه ریزی های آتی در حوزه مسکن فراهم کند و از نظر بنده روند راه اندازی و فعالیت این سامانه ها در دولت سیزدهم مثبت است.

صدیف بدری در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت فعالیت سامانه های پیش بینی شده برای ساماندهی بازار مسکن، بیان کرد: راه اندازی این سامانه ها یک تکلیف قانونی به شمار می رود؛ در قانون مالیات های مستقیم تکلیف شده که وزارت راه و شهرسازی باید سامانه اطلاعات املاک و مستغلات کشور را ایجاد کند اما متاسفانه علی رغم گذشت چندین سال هنوز کامل نیست.

وی در ادامه اظهار کرد: در قانون جهش تولید مسکن نیز تکلیف شده تا سامانه معاملات املاک و بحث اجاره نیز ایجاد شود تا اطلاعات در این بخش تکمیل شود. وزارت راه و شهرسازی اکنون این سامانه را ایجاد کرده است و مردم نیز به طور رسمی از خدمات این سامانه استفاده می کنند. این یک اقدام روبه جلو برای جمع آوری آمار و اطلاعات واقعی در حوزه مسکن به شمار می رود.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برای برنامه ریزی در حوزه مسکن دستیابی به این آمار و اطلاعات واقعی حائز اهمیت است. از طرف دیگر راه اندازی این سامانه ها در کنترل قیمت بازار اجاره بها موثر است. این سامانه ها می تواند پایه اطلاعاتی خوبی برای برنامه ریزی های آتی در حوزه مسکن فراهم کند، مردم نیز راحت تر می توانند امور خود را پیش ببرند.

بدری گفت: همه کشورهای پیشرفته و در حال توسعه از این فناوری روز استفاده می کنند. ما دیر به  فکر راه اندازی این سامانه ها و سکوها افتادیم اما بنده روند فعالیت این سامانه های را مثبت ارزیابی می کنم و در دولت سیزدهم اقدامات خوبی در این حوزه صورت گرفته است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا