سارق کلت کمری مسروقه از موزه مردم‌شناسی ارومیه دستگیر شد


ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی از دستگیری سارق موزه مردم‌شناسی ارومیه و کشف کلت کمری مسروقه خبر داد.

به‌گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی، مرتضی صفری با اعلام این مطلب اظهار کرد: متاسفانه چند هفته پیش به‌دلیل نقص فنی دوربین یکی از اتاق‌های موزه مردم‌شناسی یک قبضه کلت کمری فلزی با دسته چوبی ۳۰ سانتی‌متری مورد دستبرد قرار گرفت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی افزود: در همان ساعات اولیه موضوع سرقت به مراجع انتظامی و آگاهی استان اطلاع داده شد و اقدامات لازم برای دستگیری سارق در دستور کار قرار گرفت‌.

وی ادامه داد: در نتیجه تعاملات و پیگیری‌های عوامل یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی با ماموران نیروی انتظامی و تلاش‌های کارگاهان ویژه اداره آگاهی استان، سارق موزه دستگیر و کلت کمری فلزی در محل اختفای وی کشف شد.

صفری با قدردانی از عوامل دخیل در این موضوع خاطرنشان کرد: از نیروهای امنیتی، انتظامی، اطلاعاتی و آگاهی استان که برای به نتیجه رساندن این پرونده در اسرع وقت با این اداره‌کل همکاری کردند نهایت قدردانی و تشکر را دارم.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی نیز با اشاره به اقدامات انجام یافته در این ارتباط گفت: سارق به حرفه کاشی‌کاری مشغول بوده و برای سرقت اسلحه مذکور از ابزارآلات کاشی‌کاری استفاده کرده است.

سرهنگ صادق شکری تصریح کرد: درنتیجه تلاش‌های کاراگاهان ویژه معلوم شد هیچ فردی از داخل و یا خارج از موزه در این سرقت وی را همراهی نکرده و سارق بنا به تصمیم شخصی و اعتماد به حرفه و تخصص خود اقدام به سرقت کرده است.

وی با قدردانی از تلاش‌های پرسنل پلیس آگاهی استان افزود: کاراگاهان ویژه و متخصص استان با تلاش‌های شبانه‌روزی خود توانستند این پرونده را به نتیجه برسانند و آنها همیشه برای حفظ امنیت و آسایش مردم همیشه در صحنه هستند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا