امروز آخرین مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات در آزمون «دبیری» و «هنرآموزی»


امروز آخرین مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات در آزمون استخدامی وزارت آموزش‌ و ‌پرورش ویژه رشته شغلی دبیری و هنرآموزی است.

به گزارش ایسنا، ثبت‌نام برای شرکت در آزمون «دبیری» و «هنرآموز» وزارت آموزش و پرورش از شنبه (۲۷ خرداد) آغاز شد و تا چهارشنبه (۳۱ خرداد) ادامه داشت اما بنا بر اعلام سازمان سنجش مهلت ثبت نام تا امروز شنبه (۳ تیرماه) تمدید شده است.

بنابراین متقاضیان شرکت در این آزمون فقط تا امروز مهلت ثبت نام در این آزمون را دارند و می توانند با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org ضمن مطالعه دفترچه راهنمای آزمون مذکور، در این آزمون ثبت نام کنند.

همچنین باتوجه به اعلام اصلاحات اعمال شده در دفترچه آزمون مذکور، امکان ویرایش اطلاعات برای متقاضیان وجود دارد و افرادی که پیش تر در این آزمون ثبت نام کرده‌اند نیز می‌توانند در صورت تمایل تا امروز شنبه (۳ تیر) اطلاعات خود را ویرایش کنند.

آزمون «دبیری» و «هنرآموز» وزارت آموزش و پرورش پنجشنبه (۱۲ مرداد) برگزار می‌شود و نتیجه آن تا ۲۶ مرداد اعلام خواهد شد.

کارت شرکت در این آزمون نیز دوشنبه (۹ مرداد) توزیع می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، آموزش و پرورش می‌تواند به منظور تامین بخشی از نیازهای خاص خود در رشته‌هایی که امکان توسعه آن از طریق دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد، اقدام به جذب نیرو از میان دانش‌آموختگان سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور و حوزه‌های علمیه مطابق با ضوابط و مقررات وزارت آموزش و پرورش کند اما این امر مشروط به گذراندن دوره یکساله مهارت آموزش در دانشگاه فرهنگیان است.

بر این اساس برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ ـ ۱۴۰۲ دو مرحله آزمون یکی برای جذب آموزگار و دیگری جذب دبیر در نظر گرفته شده است.

طبق توافق بین سازمان اداری و استخدامی و وزارت آموزش و پرورش، بر اساس نتایج این آزمون، ۲۲ هزار و ۱۸۴ نفر جذب شغل دبیری و هنرآموز می‌شوند.

امسال تنوع رشته‌هایی که فارغ‌التحصیلان آن می‌توانند در آزمون دبیری و هنرآموز شرکت کنند، زیاد است و شاید بتوان گفت تقریبا هیچ فارغ‌التحصیل رشته‌ای نیست که نتواند در این آزمون شرکت کند و در واقع این آزمون تقریبا تمام رشته‌ها را پوشش می‌دهد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا