دیدار سفرای ایران و عربستان در بیروت در راستای تحقق«توسعه پایدار» است


یک رسانه سعودی در تحلیلی به دیدار اخیرا سفرای تهران و ریاض در بیروت پرداخت.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه سعودی عکاظ، اخیرا تعدادی از سفرای کشورهای عربی و اسلامی و در راس آن ها مجتبی امانی، سفیر ایران در لبنان در ضیافت شام ولید البخاری، سفیر عربستان در بیروت شرکت کردند.

این روزنامه در این باره نوشت: این دیدارها در چارچوب «سیاست دیپلماسی» عربستان که به دنبال حل تمام اختلافات منطقه و وارد شدن به مرحله سازنده و به کارگرفتن تمام امکانات به سوی تحقق توسعه پایدار انجام شد.

این روزنامه سعودی همچنین نوشت که این دیدارها در ادامه توافق ایران و عربستان در پکن و بازگشایی سفارت ایران در ریاض و بازگشایی قریب الوقوع سفارت ریاض در تهران انجام شد به ویژه اینکه فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی اخیرا به ایران سفر کرد و تاکید کرد که دو کشور درحال حاضر تلاش های گسترده ای در راستای تداوم اقدامات دیپلماتیک انجام می دهند.

به گزارش ایسنا، مجتبی امانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان در ضیافت شام “ولید البخاری “همتای سعودی خود در بیروت شرکت کرد.

مجتبی امانی در صفحه توییتر خود با انتشار تصاویری از این مراسم و تشکر از سفیر عربستان به خاطر این دعوت نوشت: امیدواریم فضای آشتی و همگرایی بر روابط بین همه کشورهای منطقه حاکم شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا