نصب دوربین روی لباس نیروها، موجب انضباط مالی خواهد شد


مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران گفت: نصب دوربین روی لباس نیروها، موجب انضباط مالی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مسعود رنجبریان در مجمع عمومی سالانه، با اشاره به صحبت های معاون خدمات شهری شهردار تهران مبنی بر اینکه اصل کار این شرکت اجراست گفت: ما در سطح مناطق ۲۲ گانه حدود ۲ هزار و ۲۰۰ نفر نیروی شهربان، حریم‌بان و معبربان داریم که در اختیار مناطق هستند. ۱۴۹ نفر به عنوان نیروهای ستاد در سطح نواحی۱۲۴ گانه حضور دارند و این۲ هزار و ۲۰۰ نفر را کنترل و گزارش ها را برای شرکت کسب و ارسال می کنند. همچنین، ناوگان ما شامل ۴۲۵ خودرو و ۱۵۱ موتور سیکلت به همراه تبلت است.

وی درباره نحوه ایجاد انضباط مالی درخصوص پیمانکاران گفت: یکی از اقدامات این است که اعلام کردیم که پیمانکار، خودش باید طی یک ماه صورت وضعیت از منطقه بگیرد و برای رسیدگی به ما تحویل دهد و ما هم پس از بررسی پرداخت می کنیم و با این جریان مالی‌ای که ایجاد کرده ایم، هیچ پیمانکاری از ما طلبکار نیست.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات بسیار مهم ما این است که در بودجه، ردیف جبران هزینه نداریم و این مسأله مخصوصاً برای امسال که به تعدادی از نیروهای رسمی از همین محل حقوق می‌دهیم، اهمیت پیدا کرده است.ما شرکتی هستیم که نباید شرکت باشیم و باید سازمان باشیم. یکی از مشکلات ما تفکیک ردیف های اعتباری است که امیدواریم حل و فصل شود.

مدیرعامل شرکت شهربان هوشمندسازی را به عنوان رویکرد ویژه شهردار تهران در مدیریت شهری خواند و ادامه داد: سامانه جامع آنلاین شهربان در اختیار ماست که تمام اطلاعات مربوط به صیانت از ساخت و سازها، چه در شهر و چه در حریم، در این سامانه به صورت لحظه ای و آنلاین، ثبت و ضبط می شود و در اختیار مناطق هم قرار می گیرد. 

وی افزود: به عنوان مثال در بحث صیانت از حریم خیلی مشکل داریم و تعداد نیروهای ما برای کشف دقیق تخلفات کافی نیست و قصد داریم از پهپاد استفاده کنیم و با یک شرکت هم برای ارائه خدمات پهپادی مذاکره کردیم که مجوزهای لازم را هم خودشان اخذ می کنند.کارهای خیلی خوبی در شرکت درحال انجام است که ان شاءا… در بحث فناوری می‌تواند به ما بسیار کمک کند که کارها را به شکل بهتر و در زمان مناسب‌تری انجام دهیم.

وی درباره منابع انسانی شرکت نیز گفت: قرارداد نیروهای ما، پیمانکاری حجمی است که درحال کمک به آنها هستیم. توجه به آموزش نیروها و توجه به اخلاق مداری -که مورد تأکید آقای نظری از ابتدای انتصاب بنده بوده- محور امور ما قرار گرفته؛ چرا که این نیروها خط مقدم ارتباط با مردم هستند.

رنجبریان با اشاره به اعلام اینکه شهربان، در حوزه خدمات شهری با آتش نشانی تفاهم نامه داشته، تاکید کرد: با توجه به اینکه نیروهای ما دائماً درحال تردد در سطح شهر هستند، آموزشهای اولیه آتش نشانی طی یک دوره آموزشی چهار روزه به 80 درصد نیروهای ما داده شده است و می توانند به موقع در سریع ترین زمان به حریق برسند و کارهای اولیه را انجام دهند و بدون خروج از چارچوب، و خلط مسؤولیت، امور اصلی و مسئولیت با خود آتش نشانی باشد.

وی با اشاره به اینکه نیروهای شهربان در بسیاری از مراسم های غیرمربوط به شرکت، با دستور معاون شهردار مشارکت می کنند، ادامه داد: نیروهای ما غیر از اقدامات انضباط شهری، نظم بخشی به مراسمهای مختلف را با دل و جان انجام می دهند. این مشارکت، لزوماً در شرح وظایف آنان نیست؛ ولی اثری بسیار مثبت در مدیریت شهری برجای می گذارد.

رنجبریان نصب دوربین روی لباس نیروها را غیر از هوشمندسازی، موجب انضباط مالی دانست که می تواند مسائل حاشیه ای را حل کند وی افزود: این اقدام موجب ارتقای دیدگاه صیانتی شرکت و در نتیجه کاهش تخلفات ساختمانی خواهد شد.
 
رنجبریان ضمن تأسف از صدمات نیروهای شرکت، هنگام مأموریت که گاهی به نقص عضو می انجامد، گفت: از دستورهای اکید آقای نظری حمایت و مواظبت از نیروهای اجرایی برای جلوگیری از صدمه، و حمایت و پیگیری پس از صدمه بوده است و با تدبیر ایشان و موافقت اعضای کمیسیون خدمات شهری قرار شد خانم نجفی، به عنوان رئیس کمیسیون سلامت، مدیرعامل شرکت شهر سالم را مکلف کنند که در صورت صدمه دیدن نیروهای ما تا بهبودی کامل هزینه های آنان را متقبل شوند. این کمکی حداقلی از طرف ماست به نیروهایی که از جان و مال خودشان می گذرند.

وی افزود: ما بزرگترین شرکت در شهرداری تهران هستیم که با بیشترین تعداد مشمول قانون ایثارگری بالغ بر ۴۶۷ نفر، مواجه است؛ و تاکنون حکم ۱۲۲ نفر را صادر کرده ایم و برای اینکه بتوانیم به آنان حقوق و دستمزد بدهیم باید آیین نامه حقوق و دستمزد داشته باشیم.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا