پورشیب: تأثیر عدم حضور در رویدادهای تدارکاتی غیرقابل انکار است/ برای بهترین مدال تلاش می کنم- اخبار رزمی – اخبار ورزشی تسنیم

ذبیح‌الله پورشیب در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص بازگشتش در انتخابی تیم ملی کاراته با وجود دو شکست ابتدایی و انتخاب به عنوان یکی از مسافران قهرمانی آسیا اظهار داشت: خدا را شکر می‌کنم که در مرحله دوم انتخابی تیم ملی توانستم به عنوان نفر اول وزن خود انتخاب شوم. در این مدت تمام فکر و ذهنم این بود که روی خودم کار کنم و شرایط طبیعی مسابقه را داشته باشم و عملکرد خوبی به جا بگذارم.

وی اضافه کرد: شروع خوبی در انتخابی نداشتم و در ابتدا از لحاظ بدنی روی فرم نبودم و تمرکز نداشتم، اما در ادامه بیشتر تمرکز کردم و توانستم خود را جمع و جور کنم و کامبک خوبی داشته باشم. در این مسابقات به کُچ خود وصل بودم و باید از حامد زیگساری تشکر کنم. او یکی از دوستان من است که سالیان سال هم تیمی بودیم و شناخت خیلی زیادی از من دارد.

کاپیتان تیم ملی کاراته در پاسخ به این سؤال که با توجه به تلاش فدراسیون و کادرفنی برای برگزاری انتخابی در شرایط عادلانه، باز هم شاهد حرف و حدیث خواهیم بود، گفت: در هر شرایطی حرف همیشه هست، اما هر کسی عیار و جایگاه خود را می‌داند و می‌بیند چگونه تلاش و زحمت کشیده است. همه بازیکنان دوست داشتند در مسابقات خارجی محک بخورند و این یک واقعیت است، اما متأسفانه خیلی وقت است که به مسابقات اعزام نشدیم.

پورشیب افزود: در این شرایط فدراسیون و کادر فنی  تصمیم گرفت دو مرحله اردو و انتخابی برای قهرمانی آسیا برگزار شود. همه بچه‌ها از هم شناخت داشتند و مسابقات نزدیکی را شاهد بودیم. امیدوارم این تیم در قهرمانی آسیا بهترین نتیجه را بگیرد. هر ورزشکاری تا زمانی که فعالیت حرفه‌ای دارد، تمام وجود خود را می‌گذارد تا بهترین نتیجه را کسب کند و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. 

قهرمان کاراته آسیا در خصوص اینکه به دنبال ارتقای دستاوردهای شخصی خود از مسابقات قهرمانی آسیا خواهد بود، گفت: همیشه تلاش خود را برای بهترین مدال می‌کنم و تمام انرژی و تمرکزم را می‌گذارم، اما همه کشورها در حال تلاش هستند. به دنبال رکورد و تاریخ‌سازی نیستم و در لحظه تلاش می‌کنم. موفقیت کشور و کاراته ایران مهمتر از هر چیزی برای من است. وقتی نتایج خوبی به دست بیاید، قطعاً رکوردها هم پشت سرش خواهد آمد. تلاش، پشتکار، زحمت، انگیزه و هدف داشتن مساوی با نتایج خوب و تکرار نتایج خوب همراه با رکوردهای مختلف است.

وی تأکید کرد: تلاش خود را مانند تمام ورزشکاران دیگر می‌کنم و امیدوارم در مسابقات باعث سربلندی کاراته شویم. پیشکسوتان و نسل‌های گذشته برای کاراته زحمت کشیدند و پله به پله و آجر به آجر این بنا را نهادند تا همیشه کاراته ایران رو به پیشرفت باشد. هر ورزشکاری و هر نسلی تا دوره‌ای می‌تواند فعالیت کند و هر کسی می‌داند چه زمانی باید کنار بکشد و دوران قهرمانی‌اش تمام شده، اما یک ورزشکار حرفه‌ای تلاش می‌کند تا زمانی که حضور دارد بهترین نتیجه را بگیرد. صرف ماندن هیچ ارزشی ندارد و ماندن همراه با نتایج و مبارزات خوب قشنگ‌تر است.

پورشیب در خصوص تأثیر عدم حضور در رویدادهای تدارکاتی بر عملکرد تیم ملی عنوان کرد: وظیفه ورزشکار این است که زیر نظر کادرفنی سخت تلاش کند و زندگی حرفه‌ای داشته باشد، اما باید بپذیریم و قبول کنیم در ورزش حرفه‌ای حضور در رویدادهای مختلف و تنه به تنه شدن به رقبای خارجی می‌تواند به تجربیات اضافه می‌کند. در هر زمانی ورزشکار به تجربیات بیشتری نیاز دارد و اعتماد به نفس با حضور در مسابقات مختلف بیشتر می‌شود، اما خیلی اوقات در مسابقات به صورت منظم شرکت نمی‌کنیم. این موضوع به کاراته آسیب خواهد زد و این موضوع غیرقابل انکار است.

کاپیتان تیم ملی گفت: امیدوارم برای آینده برنامه‌ریزی شود تا حضور ما در مسابقات تداوم داشته باشد و حداقل در سال در 5،6 مسابقه شرکت کنیم. رقبای ما در سال بین 8 تا 12 رویداد شرکت می‌کنند و نتیجه آن را در پیشرفت کشورها می‌بینیم. وقتی فقط و فقط تمرین می‌کنیم نباید انتظار داشته باشیم. هر چقدر هم به توانایی‌خود ایمان داشته باشیم، اما کار را برای خود سخت می‌کنیم.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا