هدف مهم بازرسی اجرای درست قوانین در دستگاه‌های اجرایی است


ایسنا/لرستان بازرس کل لرستان، هدف مهم بازرسی را اجرای درست قوانین در دستگاه‌های اجرایی اعلام کرد.

سعید رازانی شامگاه سوم تیرماه با حضور در مسجد بعثت خرم‌آباد که به منظور ارتباط وثیق و بدون واسطه با مردم و ارتقای آگاهی‌های عمومی و رفع مسائل و مشکلات شهروندان در قالب طرح «هر مسجد یک حقوقدان» برگزار شد، گفت: بازرسی یکی از سازمان‌های تابعه دستگاه قضایی بوده و جزء سازمان‌هایی است که یک اصل از قانون اساسی را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه هدف مهم بازرسی اجرای درست قوانین در دستگاه‌های اجرایی است، اظهار کرد: سازمان بازرسی کل کشور یکی از سازمان‌های تابعه قوه قضائیه و جزء سازمان‌هایی بوده که به موجب اصل ۱۷۴ قانون اساسی تشکیل شده است.

بازرس کل استان با تاکید دوباره بر اینکه هدف مهم بازرسی اجرای درست قوانین در دستگاه‌های اجرایی است، اضافه کرد: با توجه به گستردگی وظایف بازرسی کل کشور نمی‌توانیم تمام سازمان‌ها و دستگاه‌ها را بازرسی کنیم و بازرسی‌ها طبق طرح و برنامه‌ریزی و حسب مورد است که طی آن بازرسی طبق برنامه وارد دستگاه‌ها و ارگان‌ها می‌شود.

رازانی با تأکید بر اینکه اگر در بازرسی اشکالاتی ببینیم برای مدیر دستگاه ارسال می‌شود و در پایان هم گزارش و پیشنهاداتی ارائه می‌شود، افزود: اجرای پیشنهادات بازرسی به دستگاه‌ها الزامی است.

بازرس کل استان گفت: تحقق شعار سال و حمایت از سرمایه‌گذاری در دستور کار این سازمان قرار دارد و راهکار مهار تورم نیز رشد تولید است یعنی باید تولید رونق یافته و از تولیدکنندگان حمایت شود و مشکلاتی را که بر سر راه تولیدکنندگان وجود دارد برطرف کنیم.

بازرس کل استان گفت: اگر بازرسان سازمان بازرسی در جریان بازرسی یک محل تخلفی ببینند حسب مورد با رئیس یا کارمند برخورد می‌کنند.

وی برخورد با فساد را اولویت نخست بازرسی لرستان دانست و گفت: بازرسی استان در برخورد با فساد و مفسد بدون اغماض و به‌طور قاطع برخورد کرده و در این راستا با کسی تعارف ندارد و کارکنان متخلف به هیئت تخلفات اداری، کمیته های انضباطی و مراجع قضایی معرفی و کسر از حقوق، توبیخ کتبی، محرومیت از انتصاب در پست های مدیریتی و موارد دیگر در این راستا انجام شده است.

این مسئول گفت: به جد پیگیر وضعیت مبلمان شهری، بهسازی و عمران شهری، تکمیل پروژه های نیمه تمام، تنظیم بازار، نواقص جاده‌ای و … هستیم. در خصوص مبلمان شهری وضعیت مناسبی نداریم و اگر ظاهر شهر زیبا و جذاب باشد به مردم و مسافرانی که وارد شهر می‌شوند آرامش می‌دهد و این مهم یک حقوق شهروندی محسوب می‌شود.

بازرس کل استان ضمن اعلام آدرس اینترنتی سامانه شکایات ۱۳۶.bazresi.ir بیان کرد: همه همشهریان به منظور ثبت شکایات یا گزارش فساد می‌توانند در تمامی ساعات شبانه‌روز به این سامانه مراجعه و با تلفن گویای ۱۳۶ تماس بگیرند.

انتهای پیام 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا