حضور رئیس دیوان عالی کشور در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه


رئیس دیوان عالی کشور با حضور در مرکز ارتباطات مردمی به بررسی پرونده ۲۰ نفر از مراجعین پرداخت.

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، همزمان با هفته قوه قضاییه حجت‌الاسلام سید احمد مرتضوی مقدم، در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه حضور یافت و با مراجعه کنندگانی که متقاضی دیدار مردمی بودند، ملاقات کرد.

رئیس دیوان عالی کشور در جریان این ملاقات مردمی به همراه صدقی معاون نظارت و بازرسی دیوان عالی کشور ضمن بررسی دقیق پرونده‌ها و اوراق قضایی، پاسخگوی درخواست‌های ۲۰ نفر از مراجعان شد.

در این دیدار که با حضور علی اصغر رفاهی مدیرکل ارتباطات مردمی قوه قضاییه انجام شد، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم در ارتباط با برخی پرونده‌ها و درخواست‌های مطروحه در چارچوب قانون دستور پیگیری به مراجع مربوطه را صادر و در خصوص تقاضای مراجعان برای درخواست اعاده دادرسی ارشادات لازم را ارائه کرد.

مرتضوی مقدم در ارتباط با پرونده کثیرالشاکی رامک خودرو دستوراتی در چارچوب مقررات صادر کرد.

رئیس دیوان عالی کشور درباره درخواست‌های مطرح شده در این ملاقات مردمی، اظهار کرد: در ملاقات‌های مردمی هر کدام از مراجعان درخواست‌هایی را مطرح می‌کنند و با وجود اینکه برای برخی از متقاضیان آرای قطعی در دیوان عالی کشور و یا دادگاه‌های تجدید نظر صادر شده است، ولی قانع به حکم دادگاه نیستند، یا خود را محق می دانند یا به نحوی می خواهند حکم صادر شده نقض شود بنابراین سعی می‌کنند با ملاقات عمومی خواسته خود را منتقل کنند.

وی افزود: در ملاقات‌های مردمی متوجه می‌شویم که رای براساس مقررات قانونی صادر شده و ادعای مراجعه کننده قابل پذیرش نیست بنابراین راهنمایی و ارشادات لازم انجام می‌شود تا مراجعان قانع شوند. 

رئیس دیوان عالی کشور بیان کرد: در برخی از درخواست‌های مطرح شده متقاضی حق و حقوقی دارد به طوری که یا شکل دادرسی انجام شده صحیح نبوده و مراجعه‌کننده نتوانسته به حق خود برسد، که راهنمایی‌های لازم انجام می‌شود و یا اینکه رای صادره اشکالاتی داره که باید نقض و دوباره پیگیری شود که این مورد به ندرت اتفاق می‌افتد.

برنامه دیدار مردمی رئیس دیوان عالی کشور هر هفته، یک شنبه‌ها در سالن ملاقات مردمی دیوان عالی کشور برگزار می‌شود. امروز یک‌شنبه ۴ تیرماه نیز همزمان با هفته قوه قضائیه حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم در مرکز ملاقات مردمی قوه قضاییه حضور یافت و در راستای سیاست‌های کلی قوه قضاییه و تکریم ارباب رجوع، پاسخگوی مراجعان بود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا