صدیقی: فرد مهاجم به فدراسیون ووشو همه گونه اتهامی دارد/ اختلاف و فاصله ای با وزارت ورزش نداریم- اخبار رزمی – اخبار ورزشی تسنیم

امیر صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص حواشی ووشو در روزهای اخیر اظهار داشت: ووشو همیشه پرچمدار موفقیت و کارآمدی بوده است و اجازه نخواهیم داد هیچ‌گونه خدشه‌ای به اعتبار ووشو وارد شود. فدراسیون تمام تلاش خود را خواهد کرد تا این رشته همیشه در مسیر موفقیت قرار داشته باشد.
سابقه موضوعی که اتفاق افتاد مربوط به سال گذشته است، این فرد که این روزها به‌لطف بعضی از دوستان تبدیل به یک چهره در ایجاد حاشیه و تنش شده است، سال گذشته نیز هنگام برگزاری مسابقات گروه‌های سنی بانوان وارد حریم مسابقات بانوان شد و حاشیه‌هایی ایجاد کرد.

وی افزود: فدراسیون در آن مقطع کوتاه نیامد و به‌جد این موضوع را در کمیته انضباطی پیگیری و احکام قضایی سنگینی صادر و شکایت‌هایی را نیز از طریق مراجع قانونی دنبال کرد که نتیجه آن 7 ماه حبس به‌علت تخریب، 8 ماه حبس به‌علت برهم زدن نظم عمومی و 27 ضربه شلاق برای فرد خاطی بود، در ادامه این فرد تعهد داد که دیگر این کارها را انجام نخواهد داد، این نشان می‌دهد که فدراسیون ووشو با وجود این حاشیه‌سازی‌ها، رویکرد مثبتی داشته و جلوی فعالیت و تلاش‌های دخترانش را نگرفته است، اما در زاهدان بعد از باخت دخترانش تلاش کرد وارد سالن شود و نظم را به‌هم بزند که درگیری ایجاد شد و توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

رئیس فدراسیون ووشو تصریح کرد: دختران او نیز به‌اتفاق مادرشان در سالن مسابقات نظم عمومی را به‌هم زدند و تصمیم گرفته شد که از ادامه مسابقه محروم شوند، به‌خلاف صحبت‌های او هیچ کدام از دخترانش به فینال نرسیده بودند و این صحبت نیز مانند دیگر اظهاراتش خلاف‌واقع بود. این فرد بعد از آزادی از بازداشت، روز پنجشنبه به‌سمت محل فدراسیون آمد. با توجه به تعطیلی فدراسیون و عدم‌حضور نگهبان تا طبقات بالایی آمد و بعد از پرخاش، سروصدا و الفاظ بسیار زشت توسط بچه‌هایی که سرپرستی اردوهای آقایان را به‌عهده داشتند به بیرون هدایت شد.

صدیقی در خصوص اتفافات رخ‌داده عنوان کرد: در این درگیری‌ها به سرپرست اردو آسیب وارد شد که ایشان شکایت و پزشکی قانونی آن را تأیید کرده است. این فرد بعد از اطلاع از حضور دختران در خوابگاه تیم‌های ملی از الفاظ بسیار زشتی استفاده می‌کند که هر کدام از آنها جرم‌های سنگینی است، در نهایت به‌همراه همسر و فرزندانش به‌سمت خوابگاه دختران می‌رود و با سنگ‌اندازی باعث آسیب قهرمانان می‌شود و آنها نیز متعاقباً شکایت خود را پیگیر هستند، در نهایت وقتی متوجه می‌شوند پلیس و عوامل انتظامی در حال ورود به مجموعه هستند، فرار می‌کنند.

وی در خصوص اینکه اعتراضات این فرد به قضاوت داوران است یا با خواهران منصوریان و فدراسیون ووشو اختلاف دارد، گفت: فکر می‌کنم اول از همه با خودش مشکل دارد و بارها اظهار کرده است که دچار بیماری است و نمی‌تواند بر خشم و رفتارش مدیریت و کنترل داشته باشد و بعضاً باعث بروز چنین اتفاقاتی می‌شود و در ادامه نیز از کرده خود پشیمان می‌شود، اما در لحظه شرایط سختی ایجاد می‌شود و به خود و دخترانش آسیب جدی وارد می‌کند. اجازه نخواهیم داد بی‌اخلاقی الگو و منشأ فعالیت ورزشکاران شود.

رئیس فدراسیون ووشو در مورد اظهارات این فرد مبنی بر اینکه او و خانواده توسط عوامل فدراسیون با بیل آسیب دیدند و فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، گفت: ما یک باغچه کوچک مقابل فدراسیون داریم و بچه‌هایی که بسیار زحمتکش هستند وظیفه خدمات، نگهبانی و نظافت را به‌عهده دارند. این بچه‌ها در روز رخ‌دادن این اتفاق در حال آبیاری بودند، اما وقتی متوجه سروصداها از سمت ساختمان فدراسیون و خوابگاه می‌شوند سریعاً به‌سمت ساختمان می‌روند و تصور می‌کنند که این افراد با سلاح سرد آمدند، تصاویری داریم که کاملاً عکس ادعای این افراد است و مادر این خانواده با چوب نگهبان ما را می‌زند.

صدیقی تأکید کرد: این افراد با برنامه وارد مجموعه شدند و از همان اول فیلم می‌گرفتند و بدانید اگر تصویری داشتند که نشان‌دهنده اتفاقات دیگر بود، منتشر می‌کردند. فکر می‌کنم بنا به مشاوره‌هایی که با این دوستان شده است، سعی بر فرافکنی و اطلاعات دروغ به رسانه‌ها داشتند. شخصیت فدراسیون ووشو برای خانواده ورزش مشخص است و همیشه سعی کردیم در دسترس و پاسخگو باشیم. این پرونده در حال پیگیری است و ایشان از همه جنس اتهام دارد. اتهاماتی مانند نشر اکاذیب، تهمت، توهین، برهم زدن نظم… . مجموعه‌ای از این موارد را خود و خانواده‌اش انجام داده و در حال بررسی هستند. شکایت ثبت و گزارش پلیس موجود است و فدراسیون به‌جدیت این موضوع را پیگیری خواهد کرد و کمیته انضباطی نیز گزارش‌ها را بررسی و احکام مربوط را صادر خواهد کرد.

وی در پاسخ به این مطلب که “بعد از این اتفاقات و در حالی که انتظار برای آرام شدن فضا بودیم، بیانیه‌هایی از سوی فدراسیون و وزارت ورزش منتشر شد که نشان‌دهنده اختلاف و فاصله بود”، گفت: معتقد به اختلاف و فاصله نیستیم. فدراسیون ووشو و وزارت ورزش یک پیکره و بدنه هستند. اطلاعیه و پاسخ فدراسیون بیشتر در جهت اطلاع‌رسانی بود. مجموعه آزادی بسیار وسیع است و واقعاً بحث حراست و امنیت آنجا کار سختی است و دوستان تلاش می‌کنند این موضوع را انجام دهند. معاون محترم بانوان وزارت ورزش پیگیر موضوع بود و تماس گرفت، پیگیری کرد و به محل فدراسیون آمد تا نشان دهد این فاصله وجود ندارد، اما در نوشتن‌ها شاید این اختلاف‌نظرها شکل بگیرد که موضوع جدی نیست.

صدیقی در خصوص عدم پیگیری و حضور معاون قهرمانی وزارت ورزش و بیانیه فدراسیون ووشو که از همه معاونین وزارت ورزش غیر از پولادگر و وزیر ورزش تشکر کرده است، گفت: چون موضوع بانوان بود خیلی به‌موقع معاون بانوان تماس گرفتند و تشریف آوردند و ما نیز تشکر کردیم، این‌طور نبود که بقیه دوستان پیگیر نباشند، اما آنچه مشخص است فراوانی مسائل ورزش است که انتظار نداشتیم همه دوستان این موارد را پیگیری کنند، موضوع چون وارد فضای مجازی شد خیلی بزرگ‌نمایی و فضا هیجان‌زده شد، در نهایت موضوع مرتفع شد و ما در حال پیگیری کارهای روزمره هستیم.

انتهای پیام/+

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا