انهدام شبکه سازمان‌یافته اوباش در غرب تهران


فرمانده انتظامی غرب استان تهران از انهدام یک شبکه سازمان یافته اراذل و اوباش در شهرستان شهریار خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار کیومرث عزیزی در این‌باره گفت: فروردین ماه سال گذشته و در صحنه سرقت از یک باغ ویلایی در شهرستان شهریار، بر اثر تیراندازی چهار تن از سارقان فردی به صورت مشکوک به قتل رسیده و سارقان متواری شدند، در همین راستا نیز بررسی موضوع به صورت جدی در دستورکار پلیس قرار گرفت. در تحقیقات اولیه پلیس، مشخص شد قتل بر اثر درگیری اوباش سابقه‌دار صورت گرفته و طرفین درگیری مدعی بودند در آن صحنه، مقتول توسط دیگری به قتل رسیده که به تلافی همین امر، بهمن ماه سال قبل، سه نفر از دوستان مقتول، فرد دیگری را به عنوان مظنون به قتل به باغی در شهریار انتقال داده و در آنجا، وی را مورد ضرب و شتم قرار داده و با تهیه فیلم و تهدید به انتشار از سوی اوباش، سعی بر ساکت کردن طرف مقابل داشتند.

عزیزی ادامه داد:‌ اوباش مورد آزار قرار گرفته با همدستی دو تن از دوستانشان و تهیه سلاح، طرف مقابلش را در داخل خودروی پراید در اسدآباد شهریار مجروح کرده و از صحنه متواری شدند. این افراد در ادامه با همدستی چهار نفر دیگر از همدستان خود، شبانه در قهوه خانه‌ای در اسد آباد شهریار با در دست داشتن سلاح و تهدید مشتریان، اقدام به ایجاد رعب و وحشت کرده بود و مجددا به باغی در اسدآباد رفته با ورود به عنف مبادرت به تخریب و تیراندازی هوایی و عربده‌کشی و تیراندازی به سمت کانکس نگهبانی باغ کرده و متواری شده بودند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران با اشاره به درگیری اوباش در محدوده روستای ابراهیم آباد شهریار با راننده یک دستگاه خودروی پژو پارس افزود: با رصد اطلاعاتی پلیس امنیت عمومی غرب استان تهران، یکی از عاملان این تیم درگیری و رعب و وحشت توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

عزیزی با اشاره به درگیری دیگری از سوی اوباش در باغی در صباشهر شهریار گفت:‌ شرور اصلی پرونده که پس از ارتکاب تیراندازی‌ها و مصدومیت چند نفر با تهیه یک جلد گذرنامه جعلی به ترکیه فرار کرده بود، از آنجا با تهیه و بارگذاری پست در فضای مجازی، اقدام به کری خوانی و رجز خوانی برای اهالی محله اسدآباد شهریار کرده بود که در همین راستا نیز دستگیری این فرد در دستورکار ماموران قرار گرفت.

وی ادامه داد: با ارجاع پرونده به پلیس امنیت عمومی غرب استان تهران و بررسی‌های اولیه مشخص شد برخی از این اوباش از کشور متواری شده‌ و برخی دیگر از همدستان آنها نیز به استان‌های مختلف متواری شده‌اند که با اقدامات اطلاعاتی، میدانی، بازبینی دوربین ها، شناسایی عاملان درگیری با اخذ نیابت های قضائی در استان های همدان، قزوین، البرز و شهرستان‌های غرب استان تهران انجام شد.

عزیزی با اشاره به دستگیری سرکرده شبکه اوباشگری در غرب استان تهران تصریح کرد: تعداد چهار نفر به عنوان حامی مالی این اوباش دستگیر شدند که نقش آنها تهیه ارز، تامین وجه نقد برای امرار معاش، خرید خودرو، اجاره محل سکونت و تهیه‌کننده و مخفی کننده سلاح و مهمات برای اوباش بوده است. همچنین در ادامه عملیات پلیس، دو نفر دیگر که در پناه دادن و مخفی کردن این اوباش، نقش داشتند دستگیر شدند و پنج نفر دیگر هم که در اقدامات مجرمانه اوباش از قبیل تیراندازی و فیلمبرداری از اقدامات اوباش و همچنین فراری دادن متهم به کشور ترکیه نقش داشتند، دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران با اشاره به انجام بازرسی از محل‌های دستگیری اوباشگران، گفت: ماموران پلیس امنیت در بازرسی از مخفیگاه اوباش دستگیر شده و همدستانشان، شش قبضه سلاح گرم شامل سلاح کمری، اسلحه لوله بلند و شکاری، ۵۶ عدد مهمات جنگی و شکاری، یک جلد گذرنامه جعلی و … را کشف و ضبط کردند و دو دستگاه خودروی سواری را نیز توقیف کردند.

بر اساس اعلام پایگاه خبری پلیس، وی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهمان دستگیر شده، گفت: این افراد پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

به گفته عزیزی پلیس غرب استان تهران با اخلالگران نظم و امنیت عمومی و برهم زنندگان آسایش شهروندان، برابر قانون برخورد قاطعانه می‌کند و در این خصوص به پشتوانه همکاری آگاهانه شهروندان و تلاش موثر ماموران انتظامی، خوشبختانه اقدامات خوبی تاکنون انجام شده است. امنیت مردم خط قرمز پلیس بوده و کسانی که به هر نحوی بخواهند امنیت عمومی را برهم بزنند با پاسخ قاطع و قانونی پلیس مواجه خواهند شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا