طرح ملی “مسجد کانون نشاط” در فارس کلید خورد


ایسنا/فارس طرح ملی “مسجد؛ کانون نشاط” با هدف اجرای برنامه‌های ویژه غنی‌سازی اوقات فراغت ایام تابستان، با مشارکت حدود ۱۳۰۰ کانون فرهنگی هنری مساجد، در فارس کلید خورد.

مدیرکانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس امروز دوشنبه پنجم تیرماه در مراسم نمادین افتتاح طرح ملی «مسجد؛ کانون نشاط» گفت: فصل تابستان با توجه به فراغتی که نوجوانان و جوانان در رده‌های سنی مختلف دارند، زمان مناسبی برای اجرای برنامه‌های مختلف است که غنی سازی این برنامه‌ها باید مدنظر قرار گیرد.

حجت‌الاسلام حسین امیدی با تاکید بر اینکه مساجد بهترین مکانی است که خانواده‌ها با آرامش خاطر می‌توانند فرزندان خود را برای گذراندن اوقات فراغت بفرستند، افزود: مسجد حاج رضا در شیراز یکی از مساجدی است که در جذب نوجوانان و اجرای برنامه‌های اوقت فراغت موفق عمل کرده و استقبال خوبی داشته است.

امیدی از آغاز برنامه‌های اوقات فراغت تابستانی در بیش از ۱۳۰۰ باب کانون در مساجد استان خبر داد و گفت: این برنامه‌ها در قالب طرح ملی «مسجد؛ کانون نشاط» اجرا خواهد شد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس، خاطرنشان کرد: در این طرح سعی شده که علاوه بر پرکردن اوقات فراغت بچه‌های مسجد، به مقوله فراهم کردن ایجاد نشاط و شادی در محیط مسجد و همچنین در برپایی اردوها و برنامه‌های ورزشی توجه شود.

امیدی پیوند بین مسجد و مدرسه را از دیگر اهداف برگزاری برنامه‌های تابستانه در کانون های فرهنگی هنری مساجد عنوان کرد و گفا: این امر در جذب نونهالان و نوجوانان به مسجد تاثیر فراوانی دارد و در طول سال نیز از سوی کانون‌ها دنبال می‌شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا