افتتاح ۱۲ ایستگاه و ۲۵ کیلومتر خط جدید مترو در ۱۴۰۲


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص توسعه متروی تهران گفت: در سال جاری، ۱۲ ایستگاه جدید مترو افتتاح و بیش از ۲۵ کیلومتر خط جدید مترو نیز به خطوط متروی تهران اضافه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، جلال بهرامی در این باره افزود: در تابستان امسال، ایستگاه‌ شهید دادمان و یک کیلومتر مسیر در خط ۷ مترو و ایستگاه پرند و ۱۹ کیلومتر از مسیر ریلی در امتداد خط یک مترو و همچنین، ۳ ایستگاه و ۵ و نیم کیلومتر از مسیر شمالی خط ۶ مترو شامل ایستگاه‌های شهر زیبا، شهران و شهدای کن را افتتاح خواهیم کرد.

پیگیری قراردادهای تأمین ۶۳۰ واگن خارجی و ۱۱۳ واگن ملّی به ناوگان ریلی تهران

معاون شهردار تهران با اعلام اینکه عملیات حفاری خط ۱۰ مترو (فاز نخست از بخش غربی) را آغاز کرده‌ایم و عملیات حفاری تونل مسیر توسعه شرقی خط ۴ (فازهای اول و دوم) را نیز به‌ زودی آغاز می‌کنیم، گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا در نیمه دوم امسال، ۷ ایستگاه از خط ۶ مترو شامل ایستگاه‌های شهدای ۱۷ شهریور، میدان خراسان، سرباز، بهار شیراز، استاد نجات اللهی، آیت ا… کاشانی و شهید آبشناسان را به بهره‌برداری برسانیم.

بهرامی با تأکید بر پیگیری اجرای قراردادهای مربوط به ساخت واگن‌های مترو، افزود: در تلاشیم تا قرارداد ورود ۶۳۰ دستگاه واگن از محل فاینانس خارجی و نیز قرارداد ساخت ۱۱۳ دستگاه واگن با رویکرد تولید انبوه قطار ملّی مترو از طریق شرکت واگن‌سازی تهران را در نیمه نخست سال جاری اجرایی کنیم.

افزایش ظرفیت مراکز معاینه فنی به سالانه ۳ میلیون خودرو با افتتاح ۸ واحد سیار

معاون شهردار تهران با اشاره به آغاز به کار ۸ واحد سیار جدید معاینه فنی در تیرماه، اظهار کرد: افزایش مراکز معاینه فنی به دلیل ازدیاد سالانه تعداد خودروها اجتناب‌ناپذیر است و با توجه به اینکه راه‌اندازی مراکز ثابت به علت بالا بودن ارزش زمین و محدودیت فضا و مکان در تهران دشوار است، برای رفع این معضل راه‌اندازی واحدهای سیار معاینه فنی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

بهرامی با بیان اینکه پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت کشور با مشارکت بخش خصوصی این واحدها را راه‌اندازی می‌کنیم، تصریح کرد: در حال حاضر، ۷ واحد سیار معاینه فنی داریم و ۸ واحد دیگر را نیز در ماه جاری افتتاح می‌کنیم که با بهره‌برداری از آنها، مجموع مراکز سیار معاینه فنی تهران به ۱۵ واحد افزایش می‌یابد.

وی در خصوص افزایش ساعات کاری مراکز معاینه فنی به موازات اضافه شدن ظرفیت این مراکز نیز گفت: با شروع به کار واحدهای سیار جدید، ظرفیت پذیرش سالانه خودرو در مراکز معاینه فنی حداقل ۲۰۰ هزار دستگاه افزایش می‌یابد و به ۳ میلیون دستگاه در سال خواهد رسید.

ورود ۱۶۰۰ اتوبوس جدید و ۹۶۰ اتوبوس بازسازی‌شده به ناوگان اتوبوسرانی تهران

بهرامی با اشاره به برنامه‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک در بخش اتوبوسرانی، اظهار کرد: قراردادهایی با سه شرکت‌ اتوبوس‌ساز داخلی برای تأمین مجموعاً ۱۶۰۰ دستگاه اتوبوس منعقد کرده‌ایم و علاوه بر آن، برای تأمین ۲۵ دستگاه وَن ویژه جانبازان و معلولان نیز قرارداد بسته‌ایم و درصددیم تا تعداد اتوبوس‌های فعال در ناوگان اتوبوسرانی تهران را تا پایان امسال به حداقل ۳ هزار دستگاه برسانیم.

وی با بیان اینکه برای حفظ وضع موجود، باید ۹۶۰ دستگاه اتوبوس (۵۰۰ دستگاه در نیمه نخست و ۴۶۰ دستگاه در نیمه دوم سال جاری) را بازسازی کنیم، تصریح کرد: علاوه بر این، مهندسی، اصلاح و ساماندهی خطوط اتوبوسرانی را نیز در دستور کار داریم و به‌دنبال افزایش بیش از ۳۰ درصدی جابه‌جایی مسافران در ناوگان اتوبوسرانی هستیم.

بنا براعلام روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛معاون شهردار تهران در خاتمه در مورد وضعیت تاکسی‌های وَن‌ نیز خاطرنشان کرد: از محل ۶۳۰ دستگاه وَن وانا که با حمایت شهرداری تهران تأمین شده‌اند، مراحل شماره‌گذاری ۱۹۵ دستگاه وَن در دست انجام است تا نسبت به بکارگیری آنها در ناوگان تاکسیرانی تهران اقدام شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا