از هر ۵ ازدواج در بروجرد دو مورد منجر به طلاق می‌شود


ایسنا/لرستان رئیس دادگستری بروجرد گفت: از هر ۵ ازدواج در بروجرد دو مورد منجر به طلاق می‌شود.

خیرعلی کرمی عالم امروز ششم تیرماه در نشست با اصحاب رسانه بروجرد که در سالن جلسات اداره ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه بروجرد شهر شهیدپرور و عالم‌پرور است اظهار کرد: در یکسال گذشته هزار و ۷۰۰ پرونده طلاق در دادگستری بروجرد ثبت شده که ۷۶۲ مورد به طلاق ختم که از این تعداد ۳۸۲ مورد طلاق توافقی و ۲۶۴ مورد طلاق است.

وی تصریح کرد: از هر ۵ زوج ۲ مورد منجر به طلاق شده است که این مهم باید توسط بزرگان، خیرین، مسئولین، علما و فضلا بررسی شود.

رئیس دادگستری بروجرد خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه در جهاد تبیین و تشریح مسائل در کمک‌دهی به مجموعه نظام و هدفمندی نظام کمک مؤثری کرده‌اند.

کرمی عالم اضافه کرد: در راستای کاهش آمار طلاق در شهرستان در حیطه دادگستری نبوده و همه دستگاه‌ها و نهادها باید پای کار بیایند.

وی با شاره به انتخابات، افزود: تاکنون برای انتخابات سال جاری جلسه‌ای برگزار نشده اما همیشه تدابیر لازم برای بهتر برگزار شدن انتخابات اندیشیده شده است.

رئیس دادگستری بروجرد اظهار کرد: برخورد جدی و قاطع با فساد، رسیدگی عادلانه به پرونده‌های قضایی، توجه به قانون‌گرایی و جدیت در این امور مهم باید محسوس باشد تا منجر به اعتماد بیشتر مردم شود.

کرمی عالم تصریح کرد: کار و تلاش در مسیر عدالت‌گستری و احقاق حق خدمتی ارزشمند و فعالیتی الهی است که نشان از ذات احدیت و صفات خداوندی را دارد.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم فرهنگ صلح و سازش و پیشگیری از جرم در جامعه نهادینه شود، برداشتن رسوم غلط مانند تیراندازی در مراسمات ضروری است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا