دغدغه قوه قضاییه رفع مشکلات حقوقی و قضایی ایرانیان خارج از کشور است


دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گفت: دغدغه قوه قضاییه رفع مشکلات حقوقی و قضایی ایرانیان خارج از کشور است.

به گزارش ایسنا به نقل ازمعاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه، کاظم غریب آبادی معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفته قوه قضائیه با حضور در شبکه جهانی جام جم، توضیحاتی را در مورد برنامه‌های قوه قضائیه برای رفع اشکالات سامانه ثنا، در دسترس قرار دادن خدمات دفاتر الکترونیک قضایی در خارج از کشور، دسترسی به سامانه ارتباطات مردمی قوه، رسیدگی الکترونیک بدون ضرورت حضور در ایران و … ارائه داد و ابراز امیدواری کرد تا پایان تابستان این برنامه‌ها محقق شوند.

معاون امور بین الملل قوه قضائیه همچنین در مورد تردد آن دسته از ایرانیانی که ابهاماتی در مورد وضعیت خود دارند، به آنان توصیه کرد به سامانه پرسمان تردد مراجعه و استعلام کنند.

غریب‌آبادی در ادامه به برخی سوالات هموطنان خارج از کشور در حوزه حقوقی و قضایی پاسخ داد.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه در هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی قرار داریم، گفت: هفته افشای حقوق بشر آمریکایی فرصتی برای تبیین ادعای دروغین امریکایی ها و افشای اسناد محکومیت امریکا در رابطه با حقوق بشر است.

وی با اشاره به وقایع تروریستی انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت شهید بهشتی و همراهانش، ترور شهید کچویی، ترور آیت الله صدوقی امام جمعه یزد، بمباران شیمیایی سردشت و واقعه سرنگونی هواپیمای مسافری ایران بر فراز خلیج فارس، تصریح کرد این وقایع بخشی از رویدادهای تلخی است که فقط در تیرماه در راستای تضییع حقوق بشر افتاده است.

رییس ستاد مرکزی هفته افشای حقوق بشر آمریکایی خاطرنشان کرد: عموم گروهک های تروریستی در اوایل انقلاب اسلامی با حمایت آمریکا در ایران عملیات کردند و همچنان تحت حمایت کشورهای غربی قرار دارند.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه افزود: جنایت‌های آمریکا فقط به ایران خلاصه نمی شود. آمریکا ناقض حقوق بشر در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ویتنام، عراق و افغانستان است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا