بسحاق: خلاء تیم امید را در چند سال گذشته احساس کردیم/ ضعف فنی بازیکنان ما مشهود بود- اخبار رزمی – اخبار ورزشی تسنیم

علی‌محمد بسحاق در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص آغاز دوباره فعالیت‌های تیم امید تکواندو اظهار داشت: در این مدت مقانلو بچه‌های نوجوان را به اردوی تیم ملی بزرگسالان برده بود و دیگر تیم امید معنایی نداشت. در زمان ترافیک مسابقات، تیم امید در دو تورنمنت کره‌جنوبی و مسابقات کشورهای اسلامی شرکت کرد که نتایج خوبی گرفت. در حال حاضر هماهنگی‌هایی در حال انجام است تا در کمپ تمرینی یونان و مسابقات داخل سالن آسیا حضور داشته باشیم.

وی تصریح کرد: کمپ یونان  با حضور 4، 5 کشورهای خوب دنیا به مدت 10 روز  برگزار خواهد شد و قرار است من و هادی مستعان نیز با 8 ملی‌پوش در این کمپ حضور داشته باشیم. هنوز این 8 نفر مشخص نشدند، اما تا 10 روز آینده این نفرات را مشخص خواهیم کرد. فعالیت تیم امید یک نیاز است و نیاز است که یک تیم پشتوانه تیم بزرگسالان باشد و این خلاء را در چند سال گذشته همه حس کردیم.

سرمربی تیم امید کشورمان خاطرنشان کرد: در حال حاضر خیلی از قهرمانان آسیا و جهان ما در اردوی تیم ملی بزرگسالان نیستند و ما تلاش خواهیم کرد این نفرات را به اردو بیاوریم.

بسحاق در مرود حضور تیم امید در مسابقات داخل سالن گفت: این مسابقات در آذرماه برگزار خواهد شد و 40 امتیازی است. در حال حاضر این مسابقات در تقویم قرار دارد، اما یک بار  مانند بازی‌های آسیایی به تعویق افتاده است و باید ببینیم برگزار می‌شود یا نه. صحبت‌هایی انجام شده است تا در صورت موافقت کمیته فنی، تیم امید به این رویداد اعزام شود.

وی در خصوص راهکار تکواندو ایران برای بازگشت به روزهای خوب تاکید کرد: باید تغییر تاکتیک و تکنیک بدهیم. ضعف فنی بازیکنان ما در مسابقاتی که برگزار شد مشهود بود و  بیشتر بازیکنان ما همچنان به سبک قدیمی  و خطی بازی می‌کند و تک ضربه‌ای هستند. در بحث بدنسازی هم بچه‌ها در روز مسابقات جهانی در افت بودند و روز اوج آنها در گرندپری رم بود. یک مربی بدنساز باید بداند که بازیکنش در مسابقات اصلی در اوج باشد.

سرمربی تیم امید تکواندو در خصوص اینکه توضیحات خواجوی را در مورد شرایط بدنی منطقی می‌داند، گفت: صحبت‌های خواجوی را  نخواندم، اما ایشان فردی توانمند و تحصیلکرده است و باید بررسی کنند که نقطه ضعف و مشکل کجا بوده است که بچه‌ها در مسابقات جهانی به آمادگی نرسیدند و در راند سوم با مشکل مواجه می‌شدند.

بسحاق در خصوص اهمیت شکل گرفتن ارتباط و هماهنگی بین کادرفنی تمام رده‌های سنی تکواندو ایران تصریح کرد: هماهنگی بین تیم نوجوانان، امید و بزرگسالان خیلی می‌تواند کمک بزرگی به تکواندو کشور کند؛ به شرطی که سرمربیان به تفاهم برسند و با یکدیگر تبادل و جلسات فنی داشته باشند. یک مقطع کوتاهی در زمان حضور عسکری و من در تیم ملی این تعامل را با زوار و عبداللهی که در تیم نوجوانان بودند به وجود آوردیم که خیلی کوتاه بود. ما تمرینات مشترک و مسابقاتی نیز با هم داشتیم که خیلی توانست اثرگذار باشد.

وی در پایان در خصوص شانس تکواندو ایران برای کسب سهمیه از طریق رنکینگ گفت: همچنان روی کاغذ و تا زمان بسته شدن بحث سهمیه‌ها حدود دویست و خرده‌ای امتیاز باقی مانده است و اگر بچه‌ها با برنامه تمرین و کادرفنی هدفگذاری کند، فکر کنم بتوانیم سهمیه را از طریق رنکینگ بگیریم. هنوز روی کاغذ شانس کسب سهمیه از طریق رنکینگ را داریم.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا