طبری و هاشمی و نجفی در مرخصی نیستند؛ آزاد شده‌اند


رییس سازمان زندانها گفت: آقایان هاشمی و طبری و نجفی در چارچوب موازین قانونی از زندان آزاد شده‌اند و هیچ کدام الان به واسطه مرخصی طویل المدت خارج از زندان نیستند.

به گزارش ایسنا، غلامعلی محمدی با حضور در برنامه صف اول درباره پرونده اکبر طبری، مدیر کل اسبق امور مالی و معاون اجرایی سابق قوه قضائیه گفت: آقای طبری از مرخصی طویل المدت بهره مند نشده  است. اگر وی در زندان  نیست به دلیل  تصمیم مرجع قضایی است نه به لحاظ اعطای مرخصی. ممکن است کسی درخواست اعمال  ماده ۴۷۷ کند و  در فرآیند رسیدگی به این ماده بصورت موقت اجرای حکم متوقف  شود، وی از زندان آزاد می‌شود و مجددا پرونده اش رسیدگی می شود؛ اگر در فرآیند رسیدگی کاشف بعمل  آمد که باید در زندان باشد، یا رای صادر می شود یا به مجازات او تخفیف داده می شود و  ممکن است به زندان هم  برگردد.  

وی افزود: آقای مهدی هاشمی نیز آزاد شده است و  این براساس تصمیم مرجع قضایی بوده و ارفاق نیست.

محمدی ادامه داد: این افراد بواسطه تصمیم مرجع قضایی و  براساس اصول و موازین قضایی از زندان آزاد شده‌اند و هیچ کدام از این دو نفر در مرخصی به‌سر نمی‌برند.

وی درباره پرونده محمدعلی نجفی نیز گفت: آقای نجفی هم  نه از مرخصی بهره مند است و نه در زندان به سر می‌برد؛ او  براساس تصمیم مرجع قضایی آزاد شده است. فکر می کنم وی رضایت شاکی خصوصی را گرفت و زمانی که محکوم رضایت شاکی خصوصی را دریافت کند، می تواند به موجب قانون از ارفاقات قانونی بهره مند شود و  اگر  فرضا پنج سال حبس دارد  به لحاظ برخورداری از جلب رضایت شاکی آزاد می شود. آقای نجفی بر اساس تسهیلاتی که قانونگذار در حقوق کیفری پیش بینی کرده آزاد شده است.

وی افزود:

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا