رگبار پراکنده در برخی نقاط کشور/ وزش باد در شمال شرق و شرق از روز شنبه


رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار پراکنده در برخی نقاط کشور طی امروز خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه امروز پنجشنبه در شمال آذربایجان غربی و ارتفاعات شمال هرمزگان و جمعه در شمال آذربایجان شرقی و اردبیل در ساعات بعدازظهر افزایش ابر گاهی رگبار پراکنده و وزش باد رخ می دهد، درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: در شمال شرق و شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید گاهی با خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار مستقر است.

وی درباره وضعیت جوی روز شنبه 10 تیر ماه نیز توضیح داد: شنبه علاوه بر اینکه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش پراکنده رخ می دهد با نفوذ جریانات خنک شمالی به سواحل دریای خزر در شرق اردبیل، گیلان، مازندران و برخی مناطق گلستان بارش باران گاهی رعد و برق و کاهش نسبی دما رخ می دهد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، یکشنبه در غرب گیلان، مازندران و ارتفاعات گلستان بارش ادامه دارد و در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی وزش باد و کاهش نسبی دما رخ می دهد.

ضیاییان افزود: همچنین برای دوشنبه در شمال آذربایجان غربی و سه شنبه در دامنه های البرز واقع در استان مازندران رگبار پراکنده انتظار می رود.

وی ادامه داد: از روز شنبه وزش باد در شمال شرق و شرق کشور افزایش یافته و به مناطقی از جنوب شرق، مرکز و دامنه های جنوبی البرز گسترش می یابد که خیزش گرد و خاک سبب کاهش دید و کیفیت هوا در برخی از این مناطق می شود.

ضیاییان همچنین این را هم گفت که شرق دریای عمان در پنج روز آینده و دریای خزر در روزهای شنبه و یکشنبه مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا جمعه ( ۹ تیر) صاف و غبار رقیق، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و روز شنبه ( ۱۰ تیر) صاف و غبار رقیق، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۸ و ۹ تیر) اهواز با دمای ۴۸ و ۴۷ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای ۷ و ۶ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند. 

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا