محرومیت‌زدایی از مناطق محروم را در دستور کار داریم


ایسنا/کرمانشاه دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی امام حسن مجتبی(ع) گفت: محرومیت زدایی از مناطق محروم کشور و از جمله کرمانشاه را در دستور کار قرار داده ایم. 

سردار جمال الدین آبرومند، امروز(نهم تیر) در نشست انعقاد تفاهم نامه اجرای پروژه های محرومیت زدایی در استان کرمانشاه، بااشاره به ورود این قرارگاه برای محرومیت زدایی از مناطق محروم کشور اظهار کرد: این قرارگاه ترکیبی از نهادهای حامی همچون بنیاد مستضعفان، آستان قدس رضوی، کمیته امداد، بهزیستی، بسیج، سپاه و …است که سه هدف را دنبال می‌کند. 

وی افزود: مهمترین هدف ما خدمات رسانی به جامعه هدف آسیب پذیر مانند مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و دهک های یک تا سه جامعه است. 

دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی امام حسن مجتبی(ع) خاطرنشان کرد: در این بخش علاوه بر کمک های معیشتی، در حوزه مسکن که مهمترین مشکل و دغدغه این قشر است، گام بر می‌داریم تا بخش مهمی از مشکلات آنها را برطرف کرده باشیم. 

وی دومین هدف این قرارگاه را ایجاد زیرساخت های عمومی در حوزه آب، راه، سلامت، ورزش و…برای جامعه هدف در مناطق محروم و روستاها عنوان کرد و گفت: اگر بتوانیم این خدمات را در روستاها ایجاد کنیم، ماندگاری در این مناطق بیشتر می شود و از مهاجرت مردم آنها به شهر و به تبع افزایش حاشیه نشینی جلوگیری می کند. 

آبرومند با بیان اینکه هدف سوم ایجاد ثروت، درآمدزایی و اشتغال در جغرافیای محروم مورد هدف است، گفت: تقویت کشاورزی و دامپروری از جمله اقداماتی است که در این زمینه می توان انجام داد. 

وی در بخش دیگری از سخنانش به همکاری دولت، مجلس و سپاه برای اجرایی شدن این برنامه ها اشاره کرد و افزود: دولت فضای لازم را برای کار جهادی ما فراهم کرده، مجلس ظرفیت قانونی لازم را بوجود آورده و سپاه هم ظرفیت ها و امکانات خود را در اختیار ما قرار داده که جای قدردانی دارد. 

دبیر قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در ادامه با تاکید براینکه این قرارگاه بدنبال انجام کارجهادی در مناطق محروم است، گفت: اگر در استانی دستگاهی کار و پروژه ای را در مسیر طبیعی خود به سهولت انجام می دهد، ما هیچ اصراری برای ورود به آن کار نداریم. 

وی اضافه کرد: کارها و اقداماتی را که در هر استانی انجام می دهیم براساس یک برنامه زمانبندی و مرحله به مرحله خواهد بود و اینگونه نیست که برای مثال آبرسانی به ۱۰۰ روستا را به صورت همزمان آغاز کنیم، بلکه به تدریج و مرحله به مرحله این کار را انجام می دهیم. 

آبرومند در ادامه سخنانش اظهار کرد: اگر ما نتوانیم برای هر منطقه‌ای که در آن کار جهادی انجام می دهیم، درآمد، ثروت و اشتغال به جود بیاوریم، طی چندسال آینده باید اقدامات خود را دوباره تکرار کنیم، لذا روی این مسئله تمرکز جدی خواهیم داشت.

وی افزود: بعلاوه قراردادهای هر پروژه هم باید بصورت مشخص و دقیق باشد تا ظرف مدت کوتاهی با همکاری دستگاه مربوطه آن را عملیاتی کنیم. 

دبیر قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) تاکید کرد: برای هر کدام از پروژه ها باید یک پیوست فرهنگی و اطلاع رسانی کامل به مردم داشته باشیم.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا