تامین کاغذ از چین – ایسنا

در نشست مشترک اعضای هیات رئیسه تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران و مدیران فروش شرکت چن‌مینگ از چین، مذاکراتی در رابطه با تامین کاغذ مورد نیاز ناشران از سوی گروه کاغذ چن‌مینگ صورت گرفت و ضمن توافقات اولیه، جزئیات این توافق به جلسات بعد موکول شد.

به گزارش ایسنا، نشست مشترک اعضای هیات رئیسه تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران و مدیران فروش شرکت چن‌مینگ، دوشنبه ۱۲ تیر در محل تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران برگزار شد. در این نشست بابک عابدین، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ، هومن محمدی نایب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ، بی مدیر ایران و منطقه‌ای شرکت چن‌مینگ و سیامک زرگران مدیرعامل گروه بازرگانی اقیانوس آرام، ارشد عین‌الهی رئیس هیات مدیره تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران و از اعضای هیات مدیره تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران، ناصر بخشی، علیرضا رئیس‌دانایی مدیر انتشارت نگاه، مهدی میردشتی مدیر انتشارات میردشتی، کتابسرای میردشتی و فرهنگسرای میردشتی، عباس غمگسار مدیر انتشارات ترمه و حمید سیاح مسئول انتشارات اسلام حضور داشتند. 

در ابتدای این نشست ارشد عین‌اللهی، رئیس هیئت مدیره تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران با اشاره به تعطیلی شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران و ارائه توضیحی درباره آغاز به کار دوباره این شرکت و با بیان این‌که تعاونی در گذشته کاغذ ۶۵۰ ناشر عضو رسمی و دو هزار ناشر غیرعضو را تامین می‌کرد، افزود: از مهرماه سال گذشته با استقرار هیئت مدیره جدید فعالیت‌های اولیه برای شروع خدمات‌رسانی مجدد به ناشران آغاز شده است. در دهه ۸۰ شرکت‌های تعاونی بودند که مدت‌های مدیدی کاغذ مازندران را توزیع می‌کردند. در آن سال‌ها چون با بحران مواجه شدیم این فعالیت را رها کردیم. سال گذشته بنده بازدیدی از نمایشگاه آینده چاپ ایران داشتم که جرقه‌ای برای شروع دوباره شد.

عین‌اللهی همچنین با اشاره به آمادگی شرکت کاغذ چن‌مینگ برای گسترش فعالیت در ایران اظهار امیدواری کرد تا بتوانند بخش عمده کاغذ مورد نیاز ناشران را از این شرکت بزرگ تامین کنند.

 سپس بابک عابدین، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ با بیان اینکه یکی از رویکردهای نمایشگاه آینده چاپ ایران اتصال زنجیره تامین یعنی مصرف کننده به تولیدکنندگان و توزیع کنندگان است، ادامه داد: هدف این رویداد ایجاد یک پلتفرم برای ارائه توانمندی‌های صنعت چاپ، بسته بندی و نشر و ارائه زنجیره تامین این صنایع و تبدیل آن به یک محفل بین‌المللی است. امید داریم تا در دوره پنجم این نمایشگاه شاهد حضور ۳۰ درصدی غرفه گذاران خارجی برای ارائه محصولات، مواد اولیه، تکنولوژی و ماشین‌آلات صنعت چاپ، بسته‌بندی و نشر کشور باشیم. از سوی دیگر حضور بازدیدکنندگان از کشورهای منطقه می‌تواند نیاز تولیدکنندگان را برآورده سازد. مجموع این عوامل منجر به یک اکوسیستم اقتصادی پویا می‌شود.

عابدین با توضیحاتی درباره نمایشگاه آینده چاپ ایران گفت:  آقای زرگر که مدیرگروه اقیانوس آرام که یکی از اسپانسرهای ما در دوره گذشته همچنین دوره آتی نمایشگاه آینده چاپ ایران است، باب آشنایی ما را با کارخانه کاغذ چن‌مینگ باز کرد و ما موفق شدیم که این شرکت را به عنوان اسپانسر ایفپکس همراه خود داشته باشیم. شرکت کاغذ چن‌مینگ با ظرفیت تولید ۶ میلیون تن و ۲۰ خط تولید کاغذ و مقوا یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده کاغذ در کشور چین محسوب می‌شود و توانایی این را دارد که حدود ۵۰ درصد کاغذ مورد نیاز ایران را تامین کند.

عابدین  در ادامه گفت:  مهم‌ترین بحث امروز ما این بود که بتوانیم هم از طریق تولیدکنندگان و واردکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران و هم از طریق نمایشگاه آینده چاپ ایران یک پل ارتباطی میان شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران با شرکت کاغذ چنمینگ برای رفع نیاز در زنجیره تامین باشیم تا به این شکل توانمندی گذشته این تعاونی بار دیگر احیا شود و ناشران بتوانند نیازشان در حوزه کاغذ را به راحتی رفع کنند.

او افزود: شرکت کاغذ چن‌مینگ در نمایشگاه کلیه بسترهای چاپی سلولزی را معرفی می‌کند. همچنین می‌تواند برخی از نیازهای مصرف‌کنندگان کاغذ را تامین کند و انتقال دانش و اطلاع‌رسانی در زمینه بسترهای موجود برای افزایش بهره‌وری در تولید و کاهش هزینه را خواهد داشت. امیدواریم این دیدار تبدیل به یک جریان اقتصادی موثر و ارتباط طولانی مدت و سودآور برای طرفین شود.

سیامک زرگر ، مدیرعامل گروه صنعتی اقیانوس آرام هم در ادامه این نشست اظهار کرد: ارتباط ما با کشور چین عمیق و استراتژیک است و از این گونه روابط استقبال می‌کنیم. بنابراین از شرکت کاغذ چن‌مینگ به عنوان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان کاغذ و مقوا در کشور چین برای حضور پررنگ‌تر، سرمایه‌گذاری و بازاریابی در برنامه‌های صنفی و صنعتی دعوت کردیم تا به این شکل آشنایی مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ایران با طیف کالاهای تولیدی کاغذ چن‌مینگ اتفاق بیافتد.

او در ادامه با اشاره به حضور گروه صنعتی اقیانوس آرام  در نمایشگاه ایفپکس گفت: ایفپکس یک پنجره روشن برای تولیدکنندگان ما است که امروز بتوانند با تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان مواد اولیه کاغذ، مقوا و سلولزی آشنا شوند تا به این شکل با کشورهای همسایه ارتباط بهتری در زمینه صادرات داشته باشند. در نمایشگاه نمونه کالاها به صورت گسترده در اختیار بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.  ایفپکس فرصت خوبی است که بگوییم امروز کمپانی‌های معظم چینی با درک ارزش بازار ایران در کشورمان حضور یافته‌اند که این می‌تواند منجر به اتفاقات خوبی شود.

زرگر در رابطه با دیدار نماینده شرکت کاغذ چن‌مینگ با تعاونی ناشران گفت: چن‌مینگ سال‌هاست که در ایران حضور جدی دارد. اعضای شرکت تعاونی با این شرکت آشنایی داشته و مهم ترین هدف ما رسیدن به ساختاری است که باید در جلسات بعدی با شرکت کاغذ چن‌مینگ به آن دست پیدا کنیم. این نشست اولیه مفید بود و توانستیم توافقات اولیه را انجام دهیم.

بی، مدیر فروش و توزیع شرکت کاغذ چن‌مینگ با اعلام اینکه شرکت چن‌مینگ ۲۰ گروه صادرات فعال دارد، ادامه داد: یکی از این گروه‌ها به کشور ایران اختصاص داده شده است. سایر گروه‌ها در منطقه‌های جغرافیایی گوناگون فعالیت می‌کنند. 

او ادامه داد: فعالیت چاپ و نشر در ایران نسبت به سایر کشورهای همسایه بزرگ‌تر است و ایران را به دلیل گستره فعالیت چاپ نشر در منطقه انتخاب کردیم. 

در پایان این مراسم ارشد عین‌الهی رئیس هیات مدیره تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران کتاب سه‌زبانه (فارسی انگلیسی و آلمانی) ایران ‌سرای کهن را به بی هدیه داد. همچنین کتاب ایران جلوه‌های چهار فصل به عابدین، ایران نگارستان یزدان به زرگران، و شکوه تخت جمشید به محمدی اهدا شد.

تامین کاغذ از چین

 انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا