اباذری: هروی تصمیم خوبی برای حمایت از جوانان گرفت/ در قهرمانی آسیا اذیتم کردند- اخبار رزمی – اخبار ورزشی تسنیم

صالح اباذری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عدم حضور در رقابت‌های انتخابی تیم ملی کاراته اظهار داشت: اسفندماه در رقابت‌های لیگ برتر کاراته از ناحیه MCL دچار پارگی 40 درصدی شدم. بعد از این اتفاق با نظر پزشکان فدراسیون پزشکی ورزشی و همینطور پزشکان اراک دو بار MRI گرفتم و مشخص شد که نیاز به عمل جراحی ندارم، اما باید 4 ماه استراحت داشته باشم و فیزیوتراپی کنم.

وی تصریح کرد: در صورت عدم استراحت و حضور در انتخابی اول احتمال پارگی کامل وجود داشت و به همین جهت و با تشخیص پزشکان در انتخابی شرکت نکردم و مدارک خود را نیز ارائه دادم. سال گذشته سینا جلیلیان شرایطی مانند داشت و با حضور در انتخابی دچار پارگی کامل شد و باید دو سال دور از میادین باشد. بعد از عدم حضور در انتخابی اول، با نظر فدراسیون و تشخیص کادرفنی شانسی برای حضور در انتخابی دوم و اعزام در بخش انفرادی به مسابقات قهرمانی آسیا نداشتم.

ملی‌پوش کاراته ایران در خصوص حضورش در ترکیب کومیته تیمی عنوان کرد: خوشبختانه با توجه به عملکرد سالیان گذشته و قهرمانی آسیا پارسال که جز دو نفری بودم که مدال گرفتم و در تیمی نیز عملکرد خوبی داشتم، قرار شد در بخش کومیته تیمی در این مسابقات حضور داشته باشم. قرار شد بعد از این مسابقات و با توجه به عملکرد بازیکنان نیز کادرفنی در مورد بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان تصمیم بگیرد.

اباذری در مورد شرایط خود عنوان کرد: خدا را شکر شرایط خوبی دارم. متاسفانه سال گذشته اتفاقاتی در قهرمانی آسیا افتاد و در حالی که صاحب مدال طلای صد در صد بودم، در بازی اول مقابل حریف ژاپنی اذیتم کردند و 9 امتیاز را جا به جا کردند. در کومیته تیمی نیز خوشبختانه در مقابل نماینده قزاقستان که قصد داشتند او را بالا بیاورند به برتری 6 بر 2 رسیدم و در نهایت به مدال طلای کومیته تیمی رسیدم. خدا را شکر شرایط تیم نسبت به پارسال بهتر است و در بخش تیمی، آقای هروی تصمیم به استفاده از جوانان گرفتند.

وی در مورد اینکه در کومیته تیمی او و مهدی خدابخشی بزرگتر تیم هستند، گفت: از لحاظ تجربه من و خدابخشی بزرگترهای تیم هستیم و میانگین سنی تیم فکر می‌کنم 23، 24 سال باشد. به نظر من هروی تصمیم خوبی گرفت تا به جوانان میدان بدهد و باید بچه‌های جوان‌تر قدر این فرصت را بدانند. باید دوباره مدال طلای آسیا در بخش تیمی را تکرار کنیم تا راهی برای جوانان و ما برای حضور در قهرمانی جهان باز شود.

دارنده مدال طلا، نقره و برنز آسیا تاکید کرد: بعد از مسابقات قهرمانی آسیا مهمترین رویداد بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان است و امیدوارم کاراته بهترین نتایج را بگیرد. کاراته همیشه یکی از رشته‌هایی بوده است که بهترین نتایج را در بازی‌های آسیایی و بزرگ گرفته است و امیدوارم این بار نیز این نتایج خوب تکرار شود.

اباذری با تقدیر از اسپانسر خود عنوان کرد: از مهندس رحیمی و عسکریان تشکر می‌کنم که با توجه به عملکرد و نتایجم، خیلی دوستانه و دلی اسپانسرم شدند. اقدام مسئولان این شرکت در شرایط مالی ضعیف ورزش بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا