6 مدال برای ملی پوشان پاراتکواندو در مسابقات آزاد اروپا- اخبار رشته های ورزشی – اخبار ورزشی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، این دوره از مسابقات امروز یکشنبه 11 تیرماه  با حضور 130 تکواندوکاران از 31 کشور جهان به میزبانی فرانسه در شهر «مونتقژی» برگزار و در پایان تیم ملی کشورمان موفق به کسب 2 طلا و 4 برنز شد. مریم عبدالله پور و حامد حق شناس همانند رقابت های روز جمعه،  2 نشان طلا کسب کردند. روزا ابراهیمی، رومینا چمسورکی، سعید صادقیان پور و علیرضا بخت هم 4 مدال ارزشمند برنز بدست آوردند.

 

در پایان این رقابت‌ها تیم ایران پس از ترکیه (2 طلا، 3 نقره و 2 برنز) به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. تیم‌های مکزیک و بریتانیا نیز پس از ایران سوم و چهارم شدند. 

نتایج نمایندگان ایران به شرح ذیل است: 

در گروه بانوان، مریم عبدالله پور در وزن 47- کیلوگرم هفته رویایی را پشت سر گذاشت و پس از کسب نشان طلای قهرمانی اروپا این بار در فینال تورنمنت آزاد این قاره با کنار زدن «اکینچی» از ترکیه در فینال با نتیجه 19 بر یک طلای این رویداد را به خود اختصاص داد. مریم پیش از فینال نمایندگان ترکیه و مکزیک را پشت سر گذاشته بود. 

روزا ابراهیمی در دیدار نخست در وزن 57- کیلوگرم نماینده مکزیک را در راند طلایی شکست داد و در نیمه نهایی مقابل «غمزه گرودل» از ترکیه در راند طلایی بازی را واگذار کرد و برنزی شد.

در وزن 65- کیلوگرم رومینا چمسورکی  دور نخست نماینده ترکیه را شکست داد سپس در نیمه نهایی برابر «بث مونرو» عنواندار جهان 14 بر صفر باخت و به نشان برنز رسید.  در وزن 65+ کیلوگرم، لیلا میرزایی در دیدار اول برابر نماینده مراکش تن به شکست داد و حذف شد.

در گروه آقایان و در وزن 63- کیلوگرم، سعید صادقیان پور دور نخست استراحت کرد و سپس در یک چهار نهایی نماینده آرژانتین را شکست داد. او در نیمه نهایی مقابل «توخیرف» از ازبکستان 15 بر 11 باخت و نشان برنز بسنده کرد. 

مهدی پوررهنما در وزن 70- کیلوگرم در مبارزه نخست  مقابل اسماعیل عمارو از آمریکا باخت و حذف شد.

علیرضا بخت در وزن 80- کیلوگرم دور نخست با استراحت مواجه شد؛ سپس برابر نمایندگانی از بریتانیا و کره جنوبی به برتری رسید و راهی دور نیمه نهایی شد. بخت در این مرحله برابر «لوئیز ناجرا» از مکزیک در راند طلایی بازی را واگذار کرد و برنزی شد.

در وزن 80+ کیلوگرم، حامد حق شناس همانند مریم عبدالله پور نمایش فوق العاده ای داشت و دومین نشان طلای خود را در فرانسه کسب کرد. حق شناس در مرحله یک چهارم نهایی نماینده ازبکستان را شکست داد و در نیمه نهایی نماینده قزاقستان را از پیش رو برداشت و در مبارزه پایانی «ایتو چیکارا» از ژاپن پیروز شد و به مدال طلا دست یافت. 

بدین ترتیب تیم ملی پاراتکواندو کشورمان با 4 نشان طلا و 8 برنز در 2 تورنمنت و رقابت‌های قهرمانی اروپا به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا