سکوت جردن باروز در مورد آینده/ خداحافظی یا دورخیز برای المپیک پاریس؟


جردن باروز اکنون رکورددار طلا و مدال در کشتی آمریکاست. او سال گذشته بعد از آنکه این رکورد را در بلگراد به تنهایی به خود اختصاص داد، گفته بود که فشار رویش زیاد است، اما می‎خواهد کارش را همچنان ادامه دهد.

باروز گفته بود که المپیک پاریس آخرین میدان اوست، بنابراین قصد داشت که دو مدال دیگر از مسابقات جهانی بلگراد 2023 و المپیک 2024 به جمع مدال‌های قبلی خود اضافه کند تا دستیابی به رکورد خود را برای دیگر قهرمانان آمریکایی سخت‌تر کند، اما شکست غیرمنتظره او مقابل چنس مارستلر این اجازه را نداد که لااقل آخرین مدال جهانی خود را به دست آورد.

جردن باروز که مثل همیشه همراه با همسر و چهار فرزندش برای کشتی‌ها به محل برگزاری مسابقات فاینال ایکس آمده بود، باتوجه به مدال طلای سال گذشته‌اش، سهمیه فاینال ایکس را داشت، چنس مارستلر اما در مسابقات اوپن قهرمان 79 کیلوگرم شد تا سهمیه مرحله آخر و رویارویی با باروز را بگیرد.

جردن کشتی اول را به زحمت و با نتیجه 3-3 برد اما دو کشتی بعدی را مارستلر 5-4 و 8-5 به سود خود تمام کرد تا ملی‌پوش این وزن آمریکا در مسابقات جهانی شود.

باروز که حضور در بازی‌های المپیک 2020 توکیو را با قبول شکست مقابل کایل دِیک از دست داده و قبلا عنوان کرده بود بعد از مسابقات جهانی 2023، مجددا به وزن 74 کیلو باز خواهد گشت تا برای حضور در المپیک 2024 پاریس بار دیگر با کایل دِیک مبارزه کند، هنوز در مورد اینکه قصد خداحافظی از دنیای قهرمانی را دارد و یا اینکه از حالا تمرکزش روی کاهش وزن و کشتی با کایل دِیک خواهد بود؟، هیچ صحبتی نداشته و این روزها همراه با خانواده‌اش در حال ریکاوری است.

باروز تا سال گذشته در وزن 79 کیلوگرم بدون رقیب بود و بعد از شکست مقابل دِیک و از دست دادن دوبنده تیم ملی آمریکا در 74 کیلو، دو فینال جهانی را از محمد نخودی برد و قهرمان جهان شد.

او درحالی همچنان روی تشک می‌رفت که خیلی از رقبای هم سن و سال او کشتی را کنار گذاشته بودند. یکی از آنها صادق گودرزی نایب‌قهرمان المپیک است که سابقه سه شکست مقابل باروز را داشته و سالهاست به جرگه مربیان پیوسته است.

باروز برای آنکه مدال دیگری به 10 مدال قبلی خود اضافه کند، سال آینده هم کار سختی خواهد داشت چراکه این بار رقابت تنها بین او و دِیک نخواهد بود، مارستلر هم حتما برای المپیک به جمع آنها اضافه خواهد شد.

258 258

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا