کاش مسئولان مثل دبیر در جلسه نماز می‌خواندند اما مثل او هم کار می‌کردند


احسان امینی در گفت‌وگویی درخصوص دلیل ارفاق وزن دو کیلوگرمی در نظر گرفته شده برای 4 وزن از مسابقات جام تختی اظهار داشت: این ارفاق وزن برای چهار وزن 65، 70، 86 و 92 کیلوگرم در نظر گرفته شده که در سه وزن آن، انتخابی مرحله نهایی نیست چون رحمان عموزاد، امیرمحمد یزدانی و کامران قاسم‌پور که نفرات اصلی این سه وزن هستند در این مرحله حضور ندارند، بنابراین این انتخابی مرحله نهایی نمی‌شود.

وی در مورد ارفاق وزن 86 کیلوگرم نیز گفت: باید قبول کنیم که وضعیت در این وزن متفاوت از سایر اوزان است. با تمام احترامی که برای همه مدعیان این وزن قائل هستیم، اما باید واقعیت را بپذیریم که حسن یزدانی طی چند سال از رقبای داخلی خود پیشی گرفته و اختلاف زیادی بین خود و دیگر مدعیان ایجاد کرده است. بنابراین وظیفه کادرفنی تیم ملی است که از چنین سرمایه‌ای محافظت کند. باتوجه به سن و سال حسن یزدانی و همچنین اینکه ما در یک سال و نیم آینده مسابقات جهانی بلگراد، بازی‌های آسیایی و المپیک پاریس را در پیش داریم، و اینکه مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی هم در فاصله زمانی کمتر از دو هفته برگزار می‌شوند و احتمال اینکه حسن یزدانی در صورت عبور از حریفانش در جام تختی و عضویت در تیم ملی، در هر دو مسابقه شرکت کند، زیاد است، خواستیم به او فشار مضافعی وارد نشود و برای همه کشتی‌گیران این وزن دو کیلوگرم ارفاق وزنی در نظر گرفته شد.

امینی تاکید کرد: ضمن اینکه حسن یزدانی تا پیش از این بارها سر وزن قانونی کشتی گرفته و توانایی‌هایش را نشان داده و از این بابت نگرانی نداریم. با وجود همه برتری حسن یزدانی مقابل رقبای داخلی‌اش، اما همیشه در این وزن قانون رعایت شده و برایش انتخابی گذاشته شده و او نیز در شرایط یکسان و برابر به مصاف حریفانش رفته و با شکست همه، به عضویت تیم ملی درآمده است.

مربی تیم ملی در مورد مسابقات جام تختی که 4 و 5 خرداد در ارومیه به انجام خواهد رسید، نیز گفت: این اتفاق بسیار خوبی است که میزبانی به ارومیه داده شده، قطعا با برگزاری جام تختی در این شهر، کشتی آنجا رونق خواهد گرفت. اینکه ستاره‌هایی چون حسن یزدانی، یونس امامی، امیرحسین زارع و … در این شهر مقابل دیدگان مردم کشتی بگیرند، یک اتفاق خوب آنجا رخ خواهد داد.

عضو سابق تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به اینکه این روزها هجمه علیه رئیس فدراسیون کشتی به راه افتاده، تصریح کرد: نه اینکه عضو کادرفنی تیم ملی باشم و این را بگویم، آدم باید انصاف داشته باشد و چیزی که می‌بیند را بگوید. همه روسای فدراسیون کشتی قابل احترامند، اما کارهایی که علیرضا دبیر در این چهار سال انجام داده، بی‌نظیر بوده و او را از همه جدا می‌کند. شاید همه روسای قبلی در کنار هم، به اندازه دبیر برای کشتی کار نکرده باشند. او در بدترین شرایط ممکن از نظر اقتصادی و ارزی، فنی و روحی-روانی، مدیریت کشتی را برعهده گرفت، حال کشتی بد بود، در مسابقات جهانی 2018 ناکام شده و از سکو فاصله زیادی گرفته بودیم اما ببینید کشتی حالا کجاست. برخی که انتقاد می‌کنند تکلیف‌شان مشخص است که چه اهدافی دارند، اما یک چیز را بگویم، اینکه کاش همه مسئولان ما اعتقادات علیرضا دبیر را داشتند و وسط جلسه نماز می‌خواندند اما مثل او کار می‌کردند. مهم کاری است که علیرضا دبیر در کشتی انجام می‌دهد، ما کارش را در کشتی می‌بینیم.

احسان امینی ادامه داد: در ایام کرونا که همه رشته‌ها تعطیل شده بود، او با مسئولیت خودش لیگ را برگزار کرد و اردوها تشکیل شد تا کشتی در آستانه المپیک بیش از آن لطمه نبیند. من خودم در لیگ کشتی گرفته‌ام. سال 90 قرارداد من 120 میلیون تومان بود، روزی هم که علیرضا دبیر به فدراسیون کشتی آمد، بهمن تیموری را دیدم که در لیگ قرارداد بست و رقمش همان 120 میلیون تومان بود. یعنی طی سال‌های طولانی قراردادها تکان نخورده بود، چون لیگ را نابود کرده و به آن اعتقادی نداشتند، اما حالا شما ببینید قراردادهای لیگ به میلیارد می‌رسد. این واقعا شاهکار است. برخی خوابند و نمی‌بینند، عده‌ای هم خودشان را به خواب زدند که چنین آدم‌هایی را هرگز نمی‌شود بیدار کرد. آنها نمی‌خواهند واقعیت را ببینند که ما تا قبل از ریاست دبیر چه وضعیتی داشتیم و چقدر مسابقه از دست می‌دادیم و برای یک اعزام چه مشکلاتی بود، اما حالا حتی با یک اعزام ما به خاطر مسائل ارزی مخالفت نشده و در بهترین شرایط تیم اعزام شده است. یک اردوی ما پس و پیش نشده، از نظر تغذیه کوچک‌ترین مشکلی نداریم. از یک مسابقه جا نماندیم. در شرایطی که همه فدراسیون‌ها با مشکلات مالی زیادی مواجهند، علیرضا دبیر اجازه نداده آب در دل کشتی تکان بخورد و این قابل تقدیر است.

عضو کرمانشاهی کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد در خاتمه گفت: برای من فرقی نمی‌کند در اردو باشم یا نباشم و این صحبت‌ها هرگز به خاطر این نیست که عضو کادرفنی تیم ملی هستم. برای این می‌گویم که هم در سالیان گذشته اردوها و شرایط را دیده‌ام و هم الان می‌بینم. این همه سال خودم به عنوان کشتی‌گیر در اردوی تیم ملی حضور داشتم. وضع تغذیه و اردوها و اعزام‌ها را دیدم. آدم خوب است انصاف داشته باشد. از نظر من علیرضا دبیر باتوجه به کارهایی که در این مدت در کشتی انجام داده، بهترین رئیس فدراسیون تاریخ کشتی ایران است.

258 258

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا