کسی بهتر از دبیر پول بیاورد خودم برای او تبلیغ می‌کنم/طرفداران خادم یک چیز می‌گویند، طرفداران دبیر یک چیز دیگر


اکبر فلاح درباره ملاقات اخیرش با رئیس فدراسیون کشتی در حالی که پیش از این منتقد علیرضا دبیر بوده است، اظهار داشت: رئیس فدراسیون چندین بار از من خواسته بود به جای آنکه انتقاداتم را در رسانه‌ها مطرح کنم، به خودش بگویم. دوستان خیلی وقت بود که پیشنهاد داده بودند همدیگر را ببینیم. این ملاقات به معنای این نیست که من پای حرفم نماندم، اگر تا امروز هم انتقادی بوده، صرفاً به‌خاطر کشتی و بحث کارشناسی بوده است. قطعاً هیچ‌کدام از نقدهایم شخصی نبوده است. من به دبیر گفتم در عین حال که ساخت و ساز و عملکردش مشخص و برای کشتی خیلی خوب بوده است، اما مردم از نظر اخلاقی و رفتاری که او با جامعه دارد، ناراحت هستند و از او خواستم این مشکل را برطرف کند. من دو سه موردی را که مدنظرم بود، گفتم و دبیر خواست که بیشتر حضور داشته باشم.

در باند هیچ‌کس نیستم و می‌خواهم کشتی بهتر شود
وی ادامه داد: اگر دبیر تغییر کند حتماً کمکش می‌کنم و در مواردی که به نظرم می‌رسد جای کار دارد، قطعاً به خودش خواهم گفت. من می‌خواهم کشتی بهتر شود، وگرنه من در باند هیچ‌کس نیستم. مزدور این جامعه هم نیستم که یکی به من مزدی بدهد و من را به کار بگیرد. بعضی فکر نکنند دبیر من را خواسته است که دهانم بسته شود. من همیشه سمت مردم و کشتی هستم. اگر به کشتی تهران هم آمدم، بدون چشمداشت بود، می‌بینید که تکانی هم خورده است، ولی باز هم جای کار زیاد دارد.

دبیر گفت انتقاد می‌کنی راهکارش را هم بگو
سرمربی پیشین تیم کشتی آزاد جوانان کشورمان تصریح کرد: علیرضا دبیر به من گفت «اگر انتقاد می‎کنی، راهکارش را هم بگو». من هم گفتم «ببینم توجه می‌شود و تغییری از نظر رفتاری به وجود می‌آید، ارتباط‌مان ادامه پیدا می‌کند». قطعاً تغییری نباشد، پس انتقادات من بجاست.

کشتی را به حاشیه نبرند و انتخابات را سر وقتش برگزار کنند
فلاح درباره انتخابات پیش روی کشتی خاطر نشان کرد: انتخابات هیچ وقت در کشور ما بدون حرف و حدیث نبوده است. هر کسی هر جور دلش خواسته آمده و طوری کار کرده است که حتی اگر در دوره ریاستش بد هم بوده، اما با نفوذ و لابی هشت سال مانده است. اگر کسی می‌تواند بیاید و از علی دبیر بهتر پول بیاورد و بیشتر کار کند، خود من تبلیغش را می‌کنم. دبیر هم کارهایی کرده که کم‌نظیر بوده است. دبیر کاخی برای کشتی ساخته است که طبیعتاً می‌خواهد خودش در آن بنشیند، چون خودش زحمتش را کشیده است. خوب است همه چیز قانونمند باشد و سر وقتش انتخابات برگزار شود. به این شکل کشتی هم متوقف نشده و همه کارها در زمان خودش پیش می‌رود. بهتر است که کار را تمام کنند و کشتی را به حاشیه نبرند. بهتر است انتخابات در وقت خودش انجام شود تا در سال المپیک، حاشیه انتخاباتی برای کشتی ایجاد نشود. وزارت ورزش در واقع یک کار مهم دارد و آنهم برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزشی است و این کار را هم باید درست و به موقع انجام دهد.

قاسم‌پور به جهانی نرسد، مثل تیلور خودش را برای مسابقه بعدی آماده می‌کند
مدیر فنی کشتی آزاد استان تهران درباره آسیب‌دیدگی اخیر کامران قاسم‌پور اظهار داشت: ضرب‌خوردگی برای قهرمانان امری عادی است و خیلی اوقات پیش می‌آید. مگر همین کشتی‌گیر 86 کیلوی آمریکا رباطش پاره نشد و حضور در مسابقات جهانی (2019 نورسلطان) را از دست نداد؟ امیدوارم که کامران قاسم‌پور حضور در مسابقات جهانی را از دست ندهد، اما اگر هم به رقابت‌های جهانی نرسید، حتماً خودش را برای مسابقه بعدی آماده می‌کند.

خودمان بالاتر از حاجی‌اف داشتیم، باید دید چه نیتی دارند
قهرمان سابق کشتی جهان درباره اضافه شدن عیسی حاجی‌اف به کادر فنی تیم ملی آزاد هم تصریح کرد: زمان‌های قدیم یادم هست صحبت از آوردن مربی خارجی بود. برای کشتی فرنگی ورشنین آمد، اما وقتی صحبت از آزاد به میان آمد، گفتند ما خودمان منصور برزگر را داریم، خود او اندازه 10 تا مربی است. وقتی که ما خودمان در کشتی آزاد مربیانی سطح بالاتر داریم، اینکه این مربی روس آورده شود، اشتباه است، اما باز هم باید دید سیاست‌شان چه بوده است و چه نیتی داشته‌اند. باید بگویند نقاط قوت این آقا کجاست که مربیان دیگر ندارند. اگر در هر رشته‌ای که ضعف داریم، مربی خارجی بیاورند، خوب است. در فوتبال، دنیا از ما جلوتر است، مربی خارجی می‌آورند، ولی در کشتی مربیان خودمان صادر می‌شوند. این هنر رئیس فدراسیون یا مدیر تیم‌های ملی است که بتوانند از سرمایه‌های خودمان استفاده کنند. فراری دادن آنها که هنر نیست. باید دید مشکل از کجاست که برخی با فدراسیون کار نمی‌کنند. باید این را حل کرد.

طرفداران خادم یک چیز می‌گویند، طرفداران دبیر یک چیز دیگر
اکبر فلاح در خاتمه تأکید کرد: برای من مهم نیست طرفداران رسول خادم یک چیز می‌گویند و طرفداران علیرضا دبیر یک چیز دیگر. من خودم هستم و راه خودم را می‌روم. باز هم می‌گویم مزدور کسی نیستم که بخواهند من را عوض کند و یا حقوق‌بگیر کسی باشم. رفتم حرف‌هایم را گفتم. حالا باید دید اثری دارد یا نه.

258 258

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا